STRONA GŁÓWNA arrow CZYTELNIA
Pielgrzymka Rycerzy Kolumba na Jasną Górę PDF Drukuj E-mail
W dniach 17-18 listopada 2017 r. odbyła się pielgrzymka Rycerzy Kolumba na Jasną Górę. Grupa Rycerzy należąca do parafii Matki Bożej Fatimskiej we Włocławku wyruszyła wraz z kapelanem Ojcem Damianem Koseckim, by uczestniczyć w dorocznej pielgrzymce Rycerzy Kolumba z całej Polski. 

Pielgrzymce przewodniczył Kapelan Stanowy Ks. Abp Wacław Depo oraz Delegat Stanowy w Polsce Tomasz Wawrzkowicz.W drodze na Jasną Górę odwiedziliśmy Sanktuarium Matki Bożej w Gidlach, gdzie znajduje się mająca 9 cm cudowna figurka Matki Bożej z Dzieciątkiem, którą wyorał na swojej ziemi Jan Czeczko. Uczestniczyliśmy wieczorem w nabożeństwie różańcowym, któremu przewodniczył ks. Wiesław Lenartowicz Współkapelan Stanowy. Następnie odbył się Apel Jasnogórski pod przewodnictwem ks. Abp Wacława Depo, który w swoim słowie i ku pokrzepieniu naszych serc jeszcze bardziej nas zjednoczył we wspólnocie. W sobotę rano odbyła się uroczysta Eucharystia pod przewodnictwem ks. Abpa Wacława Depo Kapelana Stanowego. Po wspólnym śniadaniu w swoich grupach w kaplicy św. Józefa odbyły się konferencje i spotkania z zaproszonymi prelegentami. Na zakończenie tej części pielgrzymki rozdano nagrody dla Rad Lokalnych. Spotkanie w kaplicy św. Józefa zakończyło Słowo Pasterskie i błogosławieństwo ks. Arcybiskupa. Następnie wszyscy przeszliśmy na Wały Jasnogórskie, gdzie odprawiona została Droga Krzyżowa.

          Jesteśmy bardzo wdzięczni Bogu za to, że istnieje Zakon Rycerzy Kolumba, a my możemy być jego członkami. Dziękujemy z to spotkanie u tronu Matki i za braterskie wsparcie.

           Zapraszamy wszystkich chętnych mężczyzn, którzy ukończyli 18 rok życia, i są praktykującymi katolikami, do wstąpienia w szeregi Zakonu Rycerzy Kolumba w naszej parafii.

 

   Rafał Kocanowski                                         VIVAT JEZUS!!!

Zapraszamy do galeriiZapraszamy do galerii

 

 


 

 

< Poprzedni   Następny >
Dzisiaj jest:
23 Października 2018
Wtorek
Imieniny obchodzą:
Ignacy, Iga,
Ignacja, Żegota,
Jan, Marlena,
Odilla, Roman,
Seweryn, Teodor,
Włościsław
Do końca roku zostało 70 dni.
Siła różańca
croppednowennapompejanska.jpg
Rycerze Kolumba
level0_logo.gif


diecezja_m.gif

biblia.png

serwispapieski_2.png 

Gościmy
Aktualnie jest 30 gości online
Statystyka
Użytkownicy: 43
Newsy: 1421
Odnośniki: 18
odwiedzających: 3573303