STRONA GŁÓWNA arrow CZYTELNIA
5 Pielgrzymka Szlakiem Męzeństwa Bł. Ks, Jerzego Popiełuszki do Górska PDF Drukuj E-mail
w dniach 29-30 września 2018 r.  odbyła się 5 pielgrzymka do miejsca porwania bł. ks. Jerzego Popiełuszki w Górsku. Tym razem w drodze do Górska nawiedziliśmy Sanktuarium Matki Bożej Pani Kujaw w Ostrowąsie.

W pielgrzymce uczestniczyło 10 pątników w różnym wieku. Droga nie była łatwa bo wiał dość silny wiatr. Bez przygód jedna dotarliśmy Górska aby w niedzielę wrócić Szlakiem Męczeństwa Błogosławionego Kapelana Solidarności. Nie obyło się bez pysznych i podobno rozgrzewających lodów w Toruniu. Odwiedziliśmy równie Kościół Gwiazdy Nowej Ewangelizacji w Toruniu. W drodze powrotnej wspólnie rozważaliśmy tajemnice różańca świętego w intencji Ojczyzny i ludzi walczących za jej wolność. Po odwiedzeniu miejsca śmierci na włocławskiej tamie, udaliśmy się do Sanktuarium Męczeństwa gdzie razem z ojcem Damianem odmówiliśmy litanię do Bł. Ks. Popiełuszki, ucałowaliśmy relikwie błogosławionego otrzymaliśmy błogosławieństwo.

Wspólne pielgrzymowanie to czas modlitwy ale również radości próby dla każdego pątnika. W Górsku dzięki gościnności gospodarza panowie mogli obejrzeć MECZ ale mogliśmy spędzić pogodny wieczór z naszymi gośćmi.

< Poprzedni   Następny >
Dzisiaj jest:
11 Grudnia 2018
Wtorek
Imieniny obchodzą:
Damazy, Daniela,
Julia, Stefan,
Waldemar, Wojmir
Do końca roku zostało 21 dni.
Siła różańca
croppednowennapompejanska.jpg
Rycerze Kolumba
level0_logo.gif


diecezja_m.gif

biblia.png

serwispapieski_2.png 

Gościmy
Aktualnie jest 26 gości online
Statystyka
Użytkownicy: 43
Newsy: 1421
Odnośniki: 18
odwiedzających: 3670586