logo image
STRONA GŁÓWNA
SANKTUARIUM
PARAFIA
MUZEUM
GALERIA
CZYTELNIA
OGŁOSZENIA
PORZĄDEK MSZY ŚWIĘTYCH
Kancelaria
wtorek
9.00 - 10.00
środa
pół godziny
po wieczornej Mszy św.
sobota
9.00 - 10.00


logo image

<logo image

logo image
STRONA GŁÓWNA arrow OGŁOSZENIA
Ogłoszenia i intencje PDF Drukuj E-mail

PIERWSZA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

10 marca 2019

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

1. W pierwszą niedzielę Wielkiego Postu Kościół stawia przed nami Chrystusa przebywającego przez czterdzieści dni na pustyni i kuszonego przez szatana. Rozpoczęty okres postu jest dla nas czasem duchowego wysiłku i zmagania. Niech u progu Wielkiego Postu i jednocześnie naszych rekolekcji wielkopostnych towarzyszy nam duch pokuty i pragnienie przemiany serc, o co w tych dniach modlimy się z całym Kościołem.

 

2. Dzisiaj rozpoczynamy w naszej parafii rekolekcje wielkopostne, którym będzie przewodniczył Ojciec dr Tomasz Góralczyk. Paulin z Krakowa, wykładowca katechetyki w WSD ojców paulinów w Krakowie, który jak sam mówi „przez wiele lat uciekał przed Panem Bogiem”. Witamy Go bardzo serdecznie w skromnych progach naszej parafii. Jednocześnie już dzisiaj informujemy, że ofiary na tacę zbierane w poniedziałek, wtorek i środę będą przeznaczone na potrzeby Ojca Tomasza i jego zakonu. Zróbmy wszystko, aby nas zawsze dobrze wspominał, myślę tutaj o frekwencji na rekolekcjach i o naszej hojności. W czasie trwania rekolekcji nie będzie czynna kancelaria parafialna. Jakieś ważne sprawy proszę zgłaszać w zakrystii. Program rekolekcji jest wywieszony w gablocie. Przeczytać program rekolekcji.

 

3. Wyjątkowy charakter Wielkiego Postu wyraźmy poprzez nasz udział w nabożeństwach pasyjnych. Nabożeństwo Drogi krzyżowej w piątki o godz. 16.00 w Modzerowie, o godz. 16.45 dla dzieci i młodzieży w kościele parafialnym i o godz. 20.00 dla dorosłych. Gorzkie żale z kazaniem pasyjnym w niedziele w Modzerowie bezpośrednio po Mszy świętej i o godz. 16.45 w kościele parafialnym. Serdecznie wszystkich zapraszamy do udziału w tych nabożeństwach, aby dobrze się duchowo przygotować do świąt wielkanocnych.

4. Zachęcamy wiernych do korzystania z możliwości uzyskania łaski odpustu za pobożne odprawienie nabożeństwa Drogi krzyżowej. Odpust zupełny można uzyskać po spełnieniu zwyczajnych warunków oraz rozważając męką Chrystusa przy 14 stacjach Drogi krzyżowej.

5. Dzisiaj po Mszy świętej o godz. 11.00 spotkanie z rodzicami dzieci, które się przygotowują do I Komunii Świętej. Obecność wszystkich rodziców jest obowiązkowa.

6. Dziękujemy za ofiary, które dzisiaj złożyliście na tacę w ramach tacy inwestycyjnej. Bóg zapłać.

7. W środę 13 marca przypada 6. rocznica wyboru papieża Franciszka. Posługę Ojca Świętego otoczmy naszą modlitwą.

8. Na prośbę naszych parafian mieszkających w prywatnych domkach na terenie naszej parafii pragniemy w tym tygodniu przeprowadzić zbiórkę makulatury. Prosimy, aby makulaturę dobrze powiązać zabezpieczając ją przed rozwianiem przez wiatr i przed zmoczeniem i o wyłożenie pakunku przed domem. My będziemy je zbierać w następującym porządku. W czwartek od godz.15.30 Łęg, Rozdroże, Modzerowo i Józefowo. W piątek od godz. 15.30 wszystkie ulice na Rybnicy. W sobotę od godz. 11.00 ul. Duninowska, Papieżka, Zielna i Płocka w stronę centrum miasta. Za wszelką pomoc w przeprowadzeniu tej akcji dziękują Rycerze Kolumba.

9. Za tydzień przypada niedziela Ad gentes – Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Zbiórka do puszek ofiar na pomoc Afryce po każdej Mszy Świętej. 

10. W okresie wielkiego postu dnia 13 kwietnia planujemy wyjazd parafialny na Misterium Męki Pańskiej do Czerwińska. Koszt wyjazdu obejmujący przejazd autokarem i opłatę biletu wstępu i na zwiedzanie Sanktuarium z przewodnikiem będzie wynosił 50 złotych. Ilość miejsc jest ograniczona. Wszelkich informacji udziela i zapisy prowadzi O. Damian.

11. Pragniemy w tym roku zorganizować pielgrzymkę do Narodowego Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na Krzeptówkach w Zakopanym. Program pielgrzymki obejmuje: zwiedzanie Sanktuarium Matki Bożej Królowej Tatr w Ludźmierzu; zwiedzanie Zakopanego, udział w Nabożeństwie Maryjnym Pierwszych Sobót Miesiąca w Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na Krzeptówkach, zwiedzanie  Krakowa wraz z Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Łagiewnikach, zwiedzanie Sanktuarium św. Jana Pawła II „Nie lękajcie się” i oczywiście Stary Rynek w Krakowie. Wyjazd 30 maja około godz. 23.00 a powrót 3 czerwca w godzinach rannych. Podróż odbywa się nocą. Koszt będzie podany w najbliższym czasie. Rezerwację wraz z przedpłatą prowadzi i informacji udziela ojciec Damian.

12. Wszystkim jubilatom, solenizantom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia.

13. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Na progu Wielkiego Postu szczególnie polecamy artykuły w tygodniku „Idziemy”:

- Klucz do Wielkanocy – Co jest najważniejsze w Wielkim Poście? – mówi abp Grzegorz Ryś.

- Szatan w ciemnościach łowi – Czy powinniśmy się bać szatana i jakie są metody jego działania?

- Powstrzymajmy to szaleństwo  – Bezdzietny gej każe nie wtrącać się do wychowania dzieci kobiecie, która jest matką. To skandal – pisze Marek Grabowski, prezes Fundacji Mamy i Taty.

- Nowocześni jak anglikanie – W wielu anglikańskich kościołach nie odprawia się już liturgii, bo nie ma kto tego robić. Czy to samo grozi nam?

- Pensja dla rodziców – Jak wycenić pracę rodziców przy wychowaniu dzieci?

- Walka postu z karnawałem – Wynik tegorocznych wyborów może przesadzić o przyszłości tzw. dobrej zmiany już na zawsze – pisze ks. Henryk Zieliński.

  

INTENCJE MSZALNE 10.03.2019 - 17.03.2019

I NIEDZIELE WIELKIEGO POSTU 10.03.2019 - REKOLEKCJE

   900– Za śp. Zofię Krystynę Kwiatkowską – intencja od brata Piotra.

1100-  Za śp. Mariana Andrzejczyka (g. 10).

1300– Za śp. Ks. Macieja Mrotka w 8 rocznicę śmierci – intencja od rodziców i rodzeństwa.

1730– Za śp. Bożenę Nowak – intencja od Janiny z Krakowa.

Poniedziałek 11.03.2019 - REKOLEKCJE

  900 – Za śp. Ewę Golasińską – intencja od uczestników pogrzebu. (5)

1730 – Za śp. Mariana Andrzejczyka (g. 11)

Wtorek 12.03.2019 - REKOLEKCJE

  900Za śp. Ewę Golasińską – intencja od uczestników pogrzebu. (6)

 1730Za śp. Mariana Andrzejczyka (g. 12)

Środa 13.03.2019 - REKOLEKCJE

  900Za żywych i zmarłych czcicieli Matki Bożej Bolesnej, Patronki Dobrej Śmierci.

1730 – Za śp. Mariana Andrzejczyka (g. 13)

Czwartek 14.03.2019

  715Za śp. Ewę Golasińską – intencja od uczestników pogrzebu. (7)

1730Za śp. Mariana Andrzejczyka (g. 14)

Piątek 15.03.2019

  715Za śp. Ewę Golasińską – intencja od uczestników pogrzebu. (8)

1730Za śp. Mariana Andrzejczyka (g. 15)

Sobota 16.03.2019

  730– W intencji parafii.

1730 – Za śp. Mariana Andrzejczyka (g. 16).

II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 17.03.2019

  900– Za śp. Wiesława, Janinę i Mariana Malinowskich.

1100-  Za śp. Mariana Andrzejczyka (g. 17).

1300– Za śp. Wiesława Brzezińskiego w 5 rocznicę śmierci – intencja od żony i synów z rodzinami.

1730– Za śp. Jana Biziaka – intencja od rodziny Zasadów.

 

Dzisiaj jest:
19 Lipca 2019
Piątek
Imieniny obchodzą:
Alfred, Arseniusz,
Lutobor, Rufin,
Wincenty, Wodzisław
Do końca roku zostało 166 dni.
Siła różańca
croppednowennapompejanska.jpg
Rycerze Kolumba
level0_logo.gif


diecezja_m.gif

biblia.png

serwispapieski_2.png 

Gościmy
Aktualnie jest 34 gości online
Statystyka
Użytkownicy: 43
Newsy: 1425
Odnośniki: 18
odwiedzających: 4059726