logo image
STRONA GŁÓWNA
SANKTUARIUM
PARAFIA
MUZEUM
GALERIA
CZYTELNIA
OGŁOSZENIA
PORZĄDEK MSZY ŚWIĘTYCH
Kancelaria
wtorek
9.00 - 10.00
środa
pół godziny
po wieczornej Mszy św.
sobota
9.00 - 10.00


logo image

<logo image

logo image
STRONA GŁÓWNA arrow OGŁOSZENIA
Ogłoszenia i intencje PDF Drukuj E-mail

DWUDZIESTA PIĄTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU
23 września 2018
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Pan Jezus przez całe swoje ziemskie życie wiedział, do czego się przygotowuje, że Jego śmierć będzie ceną za zbawienie ludzi. My też wiemy, że aby osiągnąć zbawienie, musimy przejść przez drogę codziennego krzyża naszych cierpień, niepowodzeń, grzechów. Zbawiciel wskazuje nam, że najlepszą postawą życiową jest postawa pełnego zaufania Panu Bogu. Mamy być jak małe dziecko, które bezgranicznie ufa swoim rodzicom.

2. Dzisiaj po Mszy świętej o godz. 11.00 spotkanie z rodzicami młodzieży przygotowującej się do Sakramentu Bierzmowania. Przypomnę tylko, że takie przygotowanie dotyczy uczniów już od klasy szóstej, gdyż cykl przygotowania trwa trzy lata i bierzmowani będą w klasie ósmej.

3. W czwartek w Warszawie w siedzibie Kościoła Ewangelicko–Augsburskiego Ojciec Proboszcz podpisał Akt Notarialny na zakup przez naszą parafię kaplicy w Modzerowie wraz z działką. Teraz do końca września musimy zapłacić pierwszą ratę 10.000 złotych. Dlatego bardzo proszę o pomoc w zebraniu tych pieniędzy. W tym tygodniu Radnych Parafialnych z Modzerowa i Józefowa proszę o zebranie deklarowanych ofiar na rzecz budowy. Harmonogram zbierania ofiar w całej parafii na rzecz budowy podany zostanie za tydzień. Wszelkie inwestycje w parafii, są naszą wspólną sprawą.

4. Po wakacyjnej przerwie wznawia swoją działalność Młodzieżowy Wolontariat Miłosierdzia. Spotkania odbywają się w piątki o godz. 16.30. Zapraszamy młodzież, która chciałaby podzielić się z bliźnimi swoim sercem. 

5. W piątek o godz. 19.00 spotkanie Rady Parafialnej na plebanii.

6. W dniach 29 i 30 września odbędzie się Pielgrzymka Rowerowa Szlakiem Męczeństwa Bł. Ks. Jerzego Popiełuszki. 29 września z Włocławka do Górska pojedziemy poprzez Sanktuarium Matki Bożej w Ostrowąsie, natomiast 30 września z miejsca porwania Ks. Jerzego w Górsku poprzez Toruń - Sanktuarium Matki Bożej Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II drogą męczeństwa ks. Jerzego aż na tamę we Włocławku, gdzie pielgrzymka się zakończy. Spotkanie organizacyjne 27 września 2018 o godz.16.00 na plebanii. Wszystkich chętnych proszę o zgłaszanie się do O. Damiana.

7. W przyszłą niedzielę – ostatnią w tym miesiącu – będziemy mogli wspomóc naszych chorych i seniorów.

8. W przyszłą niedzielę 30 września 2018 w godzinach od 14.00 do 18.00 odbędzie się przy szkole Stowarzyszenia Przyjaciół Szkół Katolickich w Modzerowie PIKNIK RODZINNY. Będą gry i zabawy dla dzieci, młodzieży i całych rodzin. Będzie dużo śmiechu i radości. Nikt nie odejdzie głodny, gdyż będzie wspaniała grochówka i cudowna kiełbaska i inne wykwintne i smaczne dania. Na deser i na lepsze trawienie i dla relaksu zagra i zaśpiewa gwiazda Pikniku Rodzinnego zespół „BAYER FUL”. Wszystkich serdecznie zapraszają organizatorzy.

9. W dniach 5 i 6 października organizujemy wyjazd na Ogólnopolską Pielgrzymkę Rycerzy Kolumba i ich rodzin na Jasną Górę. Koszt wyjazdu wraz z noclegiem wyniesie 150 złotych. Osoby, które zapisały się na nią proszone są o uiszczenie opłaty oraz podanie numeru pesel do Ojca Damiana najpóźniej do 25 września 2018. Po tym terminie rezerwacje będą anulowane i będą zapisywane nowe osoby. Na pielgrzymkę przyjeżdżamy z darami dla potrzebujących matek i dla ich małych dzieci. To w wielu przypadkach dzieci uratowane od aborcji, których matki zdecydowały się je urodzić. Dziękujemy im za tę odwagę, za to, że zmieniły tragiczną w skutkach decyzję, na decyzję jakże wspaniałą. I dlatego Rycerze Kolumba w całej Polsce chcą pomóc tym matkom wychować te wspaniałe dzieci. Szczególnie potrzebne są kosmetyki pielęgnacyjne, jak np. kremy, pudry, szampony dla dzieci, oliwki, mydełka dla dzieci i oczywiście pieluchy dziecięce w różnych rozmiarach. Liczymy na pomoc naszych parafian w zebraniu tych artykułów i dlatego w dzisiejszą niedzielę i za tydzień 30 września będzie można te artykuły przynosić do kościoła i przed kościołem Rycerze Kolumba z naszej parafii przeprowadzą taką zbiórkę. Można też w tygodniu przynosić je na plebanię. Te wszystkie dary będą przekazane do Fundacji Małych Stópek, która wspiera takie matki z dziećmi. Za wszelkie dobre serce Rycerze Kolumba składają serdeczne Bóg zapłać. Pamiętajmy, że „Radosnego dawcę miłuje Bóg”.

10. Już dzisiaj zapowiadamy, że w tym roku odpust poświęcony księdzu Jerzemu Popiełuszce będzie bardzo rozbudowany. 18 października główne uroczystości odpustowe. Uroczystość wraz z naszą parafią organizuje Związek Zawodowy NSZZ Solidarność 80 oraz Związek Kombatantów RP. Odpust będzie połączony z 100. Rocznicą Odzyskania Niepodległości. Udział w odpuście zapowiedział Prezydent RP Andrzej Duda. Msza święta będzie na placu przed kościołem. 19 października Ogólnopolski Konkurs Recytatorski dla dzieci i młodzieży „O księdzu Jerzym wierszem” organizowany przez Szkołę Stowarzyszenia Przyjaciół Szkół Katolickich w Modzerowie. Konkurs odbędzie się w naszym kościele. 20 października odbędzie się 26. Bieg im. Ks. Jerzego Popiełuszki w różnych kategoriach wiekowych dla dzieci i młodzieży oraz bieg główny na 5 kilometrów dla dorosłych. W biegu głównym najlepszy nasz parafianin otrzyma puchar Proboszcza. Zapraszamy wszystkich parafian i włocławian do wzięcia udziału w tych trzech ważnych i pięknych dniach w naszej parafii. Prosimy o zarezerwowanie sobie czasu na wspólne świętowanie. Więcej informacji na temat tych wydarzeń udziela Ojciec Damian.

11. W zakrystii są do nabycia „Kalendarze Rolników” wersja miejska i wiejska. Koszt 30 zł.

12. Ogłaszamy nabór chłopców na ministrantów i dziewczynek na „Bielanki”. Chętni zgłaszają się do O. Damiana.

13. W minionym tygodniu pożegnaliśmy z naszej wspólnoty parafialnej śp. Andrzeja Hanyszkiewicza lat 65. Polećmy go Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek….
INTENCJE MSZALNE 23.09.2018 - 30.09.2018

Niedziela 23.09.2018
  900– Za śp. Henryka Szymenderskiego – intencja od córki Anny z rodziną.
1100-  Za śp. Jadwigę, Mariana, Jana, Józefa, Bolesława, Zofię Braun oraz za śp. Wandę Kisła i Genowefę Dorabiała.
1300– Przez wstawiennictwo bł. ks. Jerzego Popiełuszki o łaskę zdrowia dla Wiktorii Herrmann – intencja od dziadków.
1830– Za śp. Mariana Andrzejczyka.

Poniedziałek 24.09.2018
  7.15 – Za śp. Bożenę Nowak – intencja od uczestników pogrzebu (4).
18.30– Za śp. Izę Świątkowską – intencja od rodziny Wiśniewskich.

Wtorek 25.09.2018
Nowenna do bł. ks. Jerzego Popiełuszki

  7.15 - Za śp. Henryka Szymenderskiego – intencja od uczestników pogrzebu (1).
1830– Za śp. Izę Świątkowską – intencja od rodziny Świątkowskich.
Środa 26.09.2018
Nowenna do św. Józefa
  7.15 – Za śp. Ireną Seiden – intencja od syna Romana z żoną.
18.30– Za śp. Izę Świątkowską – intencja od Małgorzaty Kaźmierczak.
Czwartek 27.09.2018
  7.15 – Za śp. Bożenę Nowak – intencja od uczestników pogrzebu (5).
1830–  Za śp. Jana Berbeć.
Piątek 28.09.2018
  7.15 - Za śp. Henryka Szymenderskiego – intencja od uczestników pogrzebu (2).
18.30– Za śp. Ewunię i Lucynę Mańkowskie oraz za śp. Irenę Kubicką.
Sobota 29.09.2018
Nowenna do Matki Bożej Fatimskiej
  7.30– W intencji parafii.
17.00 – Ślub.
18.30– Za śp. Bożenę Nowak – intencja od Włodka z córkami.

Niedziela 30.09.2018
  9.00– Za śp. Cezarego Wolf w 1 rocznicę śmierci – intencja od kuzynki Anny.
11.00-  Za śp. zmarłych z rodziny Wiśniewskich i Pawlickich.
13..00– Za śp. Adama i Stanisławę Habasińskich, Jana Habasińskiego i Stanisława Michalskiego.
1830– Za śp. Bożenę Nowak – intencja od Karoliny i Bartka z rodzinami.

 


Dzisiaj jest:
18 Listopada 2018
Niedziela
Imieniny obchodzą:
Aniela, Cieszymysł,
Filipina, Galezy,
Klaudyna, Odo, Otto,
Roman, Tomasz
Do końca roku zostało 44 dni.
Siła różańca
croppednowennapompejanska.jpg
Rycerze Kolumba
level0_logo.gif


diecezja_m.gif

biblia.png

serwispapieski_2.png 

Gościmy
Aktualnie jest 26 gości online
Statystyka
Użytkownicy: 43
Newsy: 1421
Odnośniki: 18
odwiedzających: 3629661