logo image
Siła różańca
croppednowennapompejanska.jpg
STRONA GŁÓWNA
SANKTUARIUM
PARAFIA
MUZEUM
GALERIA
CZYTELNIA
OGŁOSZENIA
PORZĄDEK MSZY ŚWIĘTYCH
Kancelaria
wtorek
9.00 - 10.00
środa
pół godziny
po wieczornej Mszy św.
sobota
9.00 - 10.00


logo image

<logo image

logo image
STRONA GŁÓWNA arrow OGŁOSZENIA
Ogłoszenia i intencje PDF Drukuj E-mail
DWUDZIESTA SIÓDMA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU
8 października 2017

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Przez cały październik z Matką Bożą trwamy na modlitwie różańcowej. Różaniec towarzyszy nam w chwilach radości i doświadczenia. Rozważając tajemnice z życia Pana Jezusa i Maryi, w różańcowe dziesiątki wplatamy nasze sprawy osobiste, sprawy naszych rodzin, narodu, Kościoła, całej ludzkości. W ten sposób prosta modlitwa różańcowa pulsuje naszym życiem. Jakże wielka jest dziś potrzeba modlitwy o pokój na świecie i w intencji zagrożonej rodziny. Spróbujmy na nowo odkryć różaniec we wspólnocie parafialnej i w zaciszu domowego Kościoła

2. W poniedziałek, 16 października, przypada 39. rocznica wyboru kard. Karola Wojtyły – Jana Pawła II na Stolicę Piotrową, stąd dzisiejsza niedziela, jest dorocznym Dniem Papieskim. Ten dzień na trwałe wpisał się w kalendarz nie tylko Kościoła w Polsce, ale i w kalendarz ważnych rocznic i obchodów w naszej Ojczyźnie. Tego dnia swoimi ofiarami wspieramy Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, która została powołana przez Episkopat Polski dla upamiętnienia pontyfikatu św. Jana Pawła II. Głównym celem Fundacji jest promowanie nauczania papieża Polaka i wspieranie określonych przedsięwzięć społecznych, głównie w dziedzinie edukacji i kultury; między innymi fundowane są stypendia dla uzdolnionej młodzieży, pochodzącej z ubogich rodzin. Rycerze Kolumba z naszej parafii przy wyjściu z kościoła do specjalnych skarbonek zbierają te ofiary. W ramach dnia Papieskiego jest wiele inicjatyw w naszym mieście a jedną z nich jest Koncert Papieski w Bazylice Katedralnej o godz. 18.30. Natomiast w parafii św. Stanisława za tydzień dnia 15 października o godz. 17.00 odbędzie się Koncert Pieśni Maryjnych „Totus Tuus”.

3. Na nabożeństwo różańcowe gromadzimy się codziennie o godz. 16.45. Wierni z Rybnicy mają nabożeństwo różańcowe przy figurze Matki Bożej przy pętli autobusowej. Natomiast w Modzerowie różaniec codziennie o godz. 16.00.

4. Dzisiaj po Mszy świętej o godz. 11.00 spotkanie z rodzicami młodzieży, która przygotowuje się do Sakramentu Bierzmowania. Dotyczy ono rodziców uczniów już od klasy 6 szkoły podstawowej, gdyż przygotowanie ma cykl trzy letni.

5. We wtorek 10 października o godz. 15.30 w Wyższym Seminarium Duchownym we Włocławku odbędzie się Sesja Naukowa na temat 500 lecia Reformacji. Stosowny plakat jest w gablocie.

6. W piątek wieczorny różaniec poprowadzą Rycerze Kolumba i zapraszam na wieczorną Mszę św. w ich intencji. Po Eucharystii spotkanie organizacyjne dotyczące zbliżającego się odpustu w salce parafialnej.

7. W piątek 13 października zapraszam bardzo serdecznie na ostatnie już w tym roku Nabożeństwo Fatimskie na godz. 20.30 wraz z procesją z lampionami prosto z Fatimy. Przyjdźmy wszyscy, kto tylko może. Tym nabożeństwem kończy się Rok Jubileuszowy związany z 100 rocznicą Objawień Fatimskich.

8. W sobotę o godz. 10.00 spotkanie formacyjne dla dzieci, przygotowujących się do I Komunii Świętej.

9. W sobotę w ramach comiesięcznych spotkań ewangelizacyjnych naszego miasta odbędzie się kolejne spotkanie w ramach „Dobrego Wieczoru dla Włocławka” tym razem w naszej parafii. Program tego spotkania będzie następujący: o 16.45 różaniec jako przygotowanie duchowe do liturgii i o 17.30 Msza święta później uwielbienie Jezusa w Najświętszym Sakramencie poprzez modlitwę. Na zakończenie indywidualne błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem. W imieniu organizatorów serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy tym razem szczególnie za naszą parafię.

10. W przyszłą niedzielę będziemy w naszej parafii gościli na wszystkich Mszach świętych rodzinny zespół „Eo Nomine”. Zespół ten utrzymuje się z pełnego zaufania Bogu i ze sprzedaży swoich płyt. Więc zachęcam, aby w przyszłą niedzielę wziąć też trochę więcej pieniędzy do kościoła (nie tylko na tacę) i kupić sobie ich płytę, a zapewniam Was, że nikt tego zakupu nie pożałuje.

11. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 11.00 spotkanie z rodzicami dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej.

12. W dniach 20-21.10.2017 Księża Orioniści przy ul. Ostrowskiej organizują już X Jubileuszowy Festiwal Deo Gratias. Gościnnie wystąpi zespół „SANCTUS” z Gdańska. Zapisy w parafii Najświętszego Serca Jezusowego we Włocławku przy ulicy Ostrowskiej. Więcej informacji znajduje się na plakacie.

13. Zajęcia dla dzieci w świetlicy będą się odbywały w soboty od godz. 16.00.

14. W czasie ostatniej wizyty u chorych przekazali oni na potrzeby parafii 1030 złotych. Bardzo serdecznie im dziękujemy za modlitwy i ofiary składane na cel parafii.

15. INWESTYCJE PARAFIALNE:
•    Zakończyliśmy prace związane z budową podjazdu do kościoła. Teraz pozostało zapłacić 28 tyś.
•    Trwają prace związane z malowaniem zejścia do Muzeum. Mają się zakończyć jeszcze przed odpustem poświęconym Bł. Ks. Jerzemu, czyli 18 października.
•    Ostatnie deszcze obnażyły kolejne problemy związane z dachem. Czeka nas więc większa robota.

16. ZAPOWIEDZI:
•    Marcin Blonkowski (wolny), parafia św. Apostołów Piotra i Pawła w Toruniu i Katarzyna Natalia Zakrzewska (wolny), parafia tutejsza. Zapowiedz II.

17. ZMARLI: W minionym tygodniu Pan powołał z naszej parafii do siebie:
•    ŚP. TERESĘ BARAŃSKĄ LAT 90,
•    ŚP. CEZAREGO WOLF LAT 35.
Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…..


INTENCJE MSZALNE 08.10 – 15.10. 2017
NIEDZIELA 08.10.2017
 09.00 – Dziękczynna za 35 lat wspólnego życia w małżeństwie Mirosławy i Krzysztofa Bartczak i o Boże błogosławieństwo na dalsze długie lata wspólnego życia.
11.00 – Za śp. Felicję i Leona Sadowskich oraz za śp. Edwarda Pieczkowskiego.
17.30 – Za śp. Genowefę Sakowską (greg. 8).
Poniedziałek 09.10.2017
  7.15–  W intencji wszystkich członków Zgromadzenia Braci Pocieszycieli oraz ku czci N. M. P.
17.30 – Za śp. Genowefę Sakowską (greg. 9).
17.30 – Za śp. Kazimierza Rapsiewicza w 26 rocznicę śmierci oraz za śp. Zbigniewa Kaczmarka w 6  rocznicę śmierci.
Wtorek 10.10.2017
(Nowenna do bł. ks. Jerzego)
  7.15– Za śp. Mariannę Urszulę Mańkowską – intencja od uczestników pogrzebu (7).
17.30– Za śp. Genowefę Sakowską (greg. 10).
Środa 11.10.2017
(Nowenna do św. Józefa)
  7.15– Za śp. Genowefę Sakowską (greg. 11).
17.30– Za żywych i zmarłych czcicieli Matki Bożej Patronki Dobrej Śmierci a wśród nich za śp. Elżbietę Bargiel.
Czwartek 12.10.2017
  7.15– Za śp. Genowefę Sakowską (greg. 12).
17.30 – Za śp. Halinę Celmer w rocznicę śmierci – intencja od chrześniaczki Eli.
17.30 – Za śp. Urszulę, Kazimierza i Grzegorza Bończyk w 1 rocznicę śmierci Urszuli.
Piątek 13.10.2017
  7.15 – Za śp. Genowefę Sakowską (greg. 13).
17.30 – O Boże błogosławieństwo dla zakonu Rycerzy Kolumba i ich rodzin oraz o duchowy ich rozwój.
20.30 – NABOŻEŃSTWO FATIMSKIE.
Sobota 14.10.2017
(Nowenna do Matki Bożej Fatimskiej)
  7.30 – Za śp. Genowefę Sakowską (greg. 14).
  7.30 – W intencji parafii.
17.30 – Za śp. Krzysztofa Nowakowskiego w 2 rocznicę śmierci – intencja od dzieci.
17.30 – Za wstawiennictwem Bł. Ks. Jerzego Popiełuszki o błogosławieństwo dla całej rodziny: Ireny i Teodora i ich córek z okazji rocznicy ślubu.

NIEDZIELA 15.10.2017
09.00 – Za śp. Jadwigę, Eugeniusza, Konrada, Edwarda i Zofię Michalskich.
09.00 - Za śp. Genowefę Sakowską (greg. 15).
11.00 – Za śp. Jadwigę i Mariana Braun.
17.30 – Za śp. Annę Antosiak w 10 rocznicę śmierci – intencja od syna Jacka z żoną.


Dzisiaj jest:
23 Października 2017
Poniedziałek
Imieniny obchodzą:
Ignacy, Iga,
Ignacja, Żegota,
Jan, Marlena,
Odilla, Roman,
Seweryn, Teodor,
Włościsław
Do końca roku zostało 70 dni.
Rycerze Kolumba
level0_logo.gif


diecezja_m.gif

biblia.png

serwispapieski_2.png 

Gościmy
Aktualnie jest 30 gości online
Statystyka
Użytkownicy: 43
Newsy: 1464
Odnośniki: 18
odwiedzających: 2980279