STRONA GŁÓWNA arrow PARAFIA
Harlejem po wstawiennictwo u bł. ks. Jerzego Popiełuszki PDF Drukuj E-mail

01_kopia.jpgRozpoczął się sezon motocyklowy, który 3 maja w piękny słoneczny dzień uroczyście zainaugurował biskup włocławski Wiesław Alojzy Mering. Po pobłogosławieniu jednośladów przy włocławskiej katedrze, ponad 300 motocyklistów uczestniczyło we włocławskim rozpoczęciu sezonu motocyklowego, w którym nie zabrakło momentu  pobłogosławienia motocyklistów i poświęcenia ich maszyn. 

3.jpgBardzo ważnym elementem duchowego przeżycia rozpoczynającego się nowego sezonu, było uczestnictwo w nabożeństwie na włocławskiej tamie. Kustosz Sanktuarium Męczeństwa o. Kamil poprowadził modlitwę pod krzyżem upamiętniającym męczeńską śmierć ks. Jerzego Popiełuszki, by ponownie wzbudzić pamięć o ofiarach wypadków drogowych i prosić Boga  przez wstawiennictwo bł. ks. Jerzego Popiełuszki, o opiekę i ochronę przed niebezpieczeństwem zagrożenia życia w tegorocznych podróżach.

   2_1.jpg

Na tę uroczystość przybyli motocykliści z sąsiednich miast jak: Bydgoszcz, Toruń, Inowrocław, Płock czy nawet Poznań i Warszawa. Życzymy bezpiecznych podróży, podczas których z pewnością nie zabraknie pięknych krajobrazów i duchowych przeżyć, szczególnie tym, którzy swoje wyprawy połączą z pielgrzymowaniem do świętych miejsc i duchowych ostoi Ojczyzny i nie tylko. 

7.jpg

8.jpg

9.jpg

10.jpg

4.jpg

< Poprzedni   Następny >
Dzisiaj jest:
20 Czerwca 2019
Czwartek
Imieniny obchodzą:
Bogna, Bogumiła,
Bożena, Florentyna,
Franciszek, Michał,
Rafał, Rafaela,
Sylwery
Do końca roku zostało 195 dni.
Siła różańca
croppednowennapompejanska.jpg
Rycerze Kolumba
level0_logo.gif


diecezja_m.gif

biblia.png

serwispapieski_2.png 

Gościmy
Aktualnie jest 57 gości online
Statystyka
Użytkownicy: 43
Newsy: 1422
Odnośniki: 18
odwiedzających: 3976382
Logowanie
Login

Hasło

Zapamiętaj mnie
Nie pamiętasz hasła?