STRONA GŁÓWNA arrow PARAFIA arrow Św. Jan Paweł II arrow Spotkania Papieskie arrow Spotkanie Papieskie dla dzieci
Spotkanie Papieskie dla dzieci PDF Drukuj E-mail
jpii_2.jpgJan Paweł II w wyjątkowy sposób  ukochał dzieci i młodzież, w nich pokładał nadzieję. To właśnie oni byli dziś bohaterami i gośćmi Papieskiego Spotkania.

2 grudnia 2013 roku w blasku roratnich lampionów, odbyło się kolejne Spotkanie  Papieskie.

Było ono szczególne, ponieważ rozpoczęło okres przygotowania do przyjścia Syna Bożego. Jan Paweł II całe swoje życie poświęcił i powierzył Tej, która porodziła Słowo. Zaufał Maryi tak jak Ona zaufała Bogu i z Nią szedł przez całe swoje życie. Mamy więc okazję pójść drogą Błogosławionego, wystarczy wziąć udział w Roratach, które odprawiane są ku czci Maryi, matki Zbawiciela.

Jan Paweł II w wyjątkowy sposób  ukochał dzieci i młodzież, w nich pokładał nadzieję. To właśnie oni byli dziś bohaterami i gośćmi Papieskiego Spotkania.  Ojciec Kamil wygłosił dla nich specjalne kazanie, w którym wyjaśnił symbolikę świec roratnich, lampionów oraz przedstawił szereg konkursów przygotowanych na okres Adwentu. Podczas mszy  towarzyszyła wiernym, wyeksponowana na ołtarzu figurka Matki Bożej. Ona to właśnie będzie gościć w domach dzieci przychodzących na Roraty. Dziś w wyniku losowania pierwsze dziecko zabrało figurkę do domu aby jutro przynieść ją do kościoła i przekazać innym. Było to wyjątkowe spotkanie, bo i zaczął się czas wyjątkowy. Powiedzmy Maryi za bł. Janem Pawłem - „Totus tuus” – Cały Twój.

Katarzyna Rybczyńska

Galeria

< Poprzedni   Następny >
Dzisiaj jest:
19 Lipca 2019
Piątek
Imieniny obchodzą:
Alfred, Arseniusz,
Lutobor, Rufin,
Wincenty, Wodzisław
Do końca roku zostało 166 dni.
Siła różańca
croppednowennapompejanska.jpg
Rycerze Kolumba
level0_logo.gif


diecezja_m.gif

biblia.png

serwispapieski_2.png 

Gościmy
Aktualnie jest 31 gości online
Statystyka
Użytkownicy: 43
Newsy: 1425
Odnośniki: 18
odwiedzających: 4059721