logo image
STRONA GŁÓWNA
SANKTUARIUM
PARAFIA
MUZEUM
GALERIA
CZYTELNIA
OGŁOSZENIA
PORZĄDEK MSZY ŚWIĘTYCH
Kancelaria
wtorek
9.00 - 10.00
środa
pół godziny
po wieczornej Mszy św.
sobota
9.00 - 10.00


logo image

<logo image

logo image
STRONA GŁÓWNA
SERDECZNIE WSZYSTKICH ZAPRASZAMY NA SPOTKANIE Z REŻYSEREM FILMU O KS. JERZYM POPIEŁUSZKO
Podczas Spotkania Papieskiego w Sanktuarium Męczeństwa bł. ks. Jerzego Popiełuszki 2 marca  o godz. 17.30 obejrzymy film pt.: "Z tej śmierci wyrosło dobro" w reżyserii rodowitego włocławianina p. Roberta Sadownika, absolwenta Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej, asystenta reżysera filmu pt.: "Popiełuszko. Wolność jest w nas". Tytuł filmu został zainspirowany słowami Jana Pawła II: "Ażeby z tej śmierci wyrosło dobro, tak jak z Krzyża Zmartwychwstanie", które Ojciec Święty wypowiedział 25 listopada 1984 roku w Watykanie, odnosząc się do męczeńskiej śmierci ks. Jerzego Popiełuszki. Ks. Jerzy nie żyje od ponad 28 lat. Żyją jednak ludzie, którzy wyzwalają się z nałogów, odzyskują wzrok, pokonują nowotwory, wracają do rodzin, przemieniają swoje życie i podkreślają, że te łaski otrzymali za wstawiennictwem bł. ks. Jerzego Popiełuszki. Film przybliża niezwykłe, wykraczające poza świat nauki, zjawiska. Jest to zarazem opowieść o procesie beatyfikacyjnym ks. Jerzego, prowadzonym przez Urząd Postulacji. Poprzez ten film, jego autorzy próbują ukazać, dlaczego Kościół pragnie wynieść ks. Jerzego do chwały ołtarzy. Co sprawia, że od jego śmierci ponad 18 milionów osób modliło się przy jego grobie? Dlaczego ludzie szukają ratunku za wstawiennictwem tego kapłana? A także jak z tej śmierci wyrasta dobro?

Będzie możliwość rozmowy, zadawania pytań oraz poznania kulis produkcji tych filmów.

FILMOGRAFIA

WYSTAWA - Szlakiem pamięci błogosławionego księdza Jerzego Popiełuszki - w 28 rocznicę śmierci

  wystawa_max_kopia.jpg

W 28 rocznicę śmierci Męczennika za wiarę bł. ks. Jerzego Popiełuszki

Przy Sanktuarium Męczeństwa Błogosławionego Księdza Jerzego Popiełuszki nieopodal tamy włocławskiej można oglądać monumentalną wystawę „Szlakiem pamięci błogosławionego księdza Jerzego Popiełuszki” autorstwa Bogusława Ziółkowskiego. Ekspozycja podzielona jest na dwie części. Pierwsza, złożona jest z plastycznych wypowiedzi dzieci i mówi o radosnym dzieciństwie w naszym wolnym kraju. Drugą stanowią portrety wybitnych osobistości znanych na całym świecie, jak również Polaków, którzy wypowiadają się na temat duchowego dziedzictwa bł. ks. Jerzego Popiełuszki. Wystawę można oglądać nawet po zmroku, gdyż jest pięknie podświetlona. Cała ekspozycja została przygotowana z inicjatywy Urzędu Marszałkowskiego w Toruniu. Zwiedzać ją można jeszcze do 31 października. Wszystkich mieszkańców Włocławka i okolic serdecznie zapraszamy.

Poniżej zamieściliśmy fotografie Danuty Szmajda

Czytaj całość...
Prymas Katalonii odwiedza Sanktuarium Męczeństwa bł. Ks. Jerzego Popiełuszki

Do Sanktuarium Męczeństwa bł. ks. Jerzego Popiełuszki 3 lipca przybył wyjątkowy gość: ks. abp Jaume Pujol Prymas Katalonii.

Arcybiskup odwiedził naszą diecezję na zaproszenie ordynariusza Diecezji Włocławskiej ks. bpa Wiesława Alojzego Meringa aby podziękować za pracę dwóch księży diecezji włocławskiej w Archidiecezji Tarragona. Prymas Katalonii z uwagą wysłuchał historii budowy Sanktuarium, nabożnie oddał cześć relikwiom bł. ks. Jerzego Popiełuszki i bł. Jana Pawła II, z zainteresowaniem obejrzał krótkometrażowy film promujący budowę Sanktuarium oraz modlił się na spiętrzeniu wód wiślanych w miejscu męczeństwa bł. ks. Jerzego. Fotorelacja z odwiedzin w Sanktuarium kliknij Tutaj

o. Kamil M. Kraciuk - Kustosz Sanktuarium

<< Start < Poprzednia 21 22 23 24 25 26 Następna > Ostatnia >>

Wyniki 133 - 138 z 156
Dzisiaj jest:
18 Czerwca 2019
Wtorek
Imieniny obchodzą:
Efrem, Elżbieta,
Gerwazy, Leonia,
Marek, Marina, Paula
Do końca roku zostało 197 dni.
Siła różańca
croppednowennapompejanska.jpg
Rycerze Kolumba
level0_logo.gif


diecezja_m.gif

biblia.png

serwispapieski_2.png 

Gościmy
Aktualnie jest 22 gości online
Statystyka
Użytkownicy: 43
Newsy: 1422
Odnośniki: 18
odwiedzających: 3971376