logo image
STRONA GŁÓWNA
SANKTUARIUM
PARAFIA
MUZEUM
GALERIA
CZYTELNIA
OGŁOSZENIA
PORZĄDEK MSZY ŚWIĘTYCH
Kancelaria
wtorek
9.00 - 10.00
środa
pół godziny
po wieczornej Mszy św.
sobota
9.00 - 10.00


logo image

<logo image

logo image
STRONA GŁÓWNA
WYSTAWA - Szlakiem pamięci błogosławionego księdza Jerzego Popiełuszki - w 28 rocznicę śmierci

  wystawa_max_kopia.jpg

W 28 rocznicę śmierci Męczennika za wiarę bł. ks. Jerzego Popiełuszki

Przy Sanktuarium Męczeństwa Błogosławionego Księdza Jerzego Popiełuszki nieopodal tamy włocławskiej można oglądać monumentalną wystawę „Szlakiem pamięci błogosławionego księdza Jerzego Popiełuszki” autorstwa Bogusława Ziółkowskiego. Ekspozycja podzielona jest na dwie części. Pierwsza, złożona jest z plastycznych wypowiedzi dzieci i mówi o radosnym dzieciństwie w naszym wolnym kraju. Drugą stanowią portrety wybitnych osobistości znanych na całym świecie, jak również Polaków, którzy wypowiadają się na temat duchowego dziedzictwa bł. ks. Jerzego Popiełuszki. Wystawę można oglądać nawet po zmroku, gdyż jest pięknie podświetlona. Cała ekspozycja została przygotowana z inicjatywy Urzędu Marszałkowskiego w Toruniu. Zwiedzać ją można jeszcze do 31 października. Wszystkich mieszkańców Włocławka i okolic serdecznie zapraszamy.

Poniżej zamieściliśmy fotografie Danuty Szmajda

Czytaj całość...
Prymas Katalonii odwiedza Sanktuarium Męczeństwa bł. Ks. Jerzego Popiełuszki

Do Sanktuarium Męczeństwa bł. ks. Jerzego Popiełuszki 3 lipca przybył wyjątkowy gość: ks. abp Jaume Pujol Prymas Katalonii.

Arcybiskup odwiedził naszą diecezję na zaproszenie ordynariusza Diecezji Włocławskiej ks. bpa Wiesława Alojzego Meringa aby podziękować za pracę dwóch księży diecezji włocławskiej w Archidiecezji Tarragona. Prymas Katalonii z uwagą wysłuchał historii budowy Sanktuarium, nabożnie oddał cześć relikwiom bł. ks. Jerzego Popiełuszki i bł. Jana Pawła II, z zainteresowaniem obejrzał krótkometrażowy film promujący budowę Sanktuarium oraz modlił się na spiętrzeniu wód wiślanych w miejscu męczeństwa bł. ks. Jerzego. Fotorelacja z odwiedzin w Sanktuarium kliknij Tutaj

o. Kamil M. Kraciuk - Kustosz Sanktuarium

Nadanie imienia Gimnazjum w Modzerowie - Bł. Ks. Jerzego Popiełuszki

szkola_w_modzerowie11.jpgW Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa (15 czerwca 2012), na terenie naszej parafii, w Gimnazjum Stowarzyszenia Przyjaciół Szkół Katolickich w Modzerowie odbyła się uroczystość poświęcenia sztandaru oraz nadania imienia błogosławionego ks. Jerzego Popiełuszki. 

Zapraszamy do obejrzenia filmu z uroczystości i zapoznania się z ofertą kompleksu szkolnego wychowawczo-kształceniowego dzieci i młodzieży: bezpłatnego Punktu Przedszkolnego, Szkoły Podstawowej i Gimnazjum Stowarzyszenia.

Czytaj całość...
<< Start < Poprzednia 21 22 23 24 25 26 Następna > Ostatnia >>

Wyniki 133 - 138 z 155
Dzisiaj jest:
11 Grudnia 2018
Wtorek
Imieniny obchodzą:
Damazy, Daniela,
Julia, Stefan,
Waldemar, Wojmir
Do końca roku zostało 21 dni.
Siła różańca
croppednowennapompejanska.jpg
Rycerze Kolumba
level0_logo.gif


diecezja_m.gif

biblia.png

serwispapieski_2.png 

Gościmy
Aktualnie jest 13 gości online
Statystyka
Użytkownicy: 43
Newsy: 1421
Odnośniki: 18
odwiedzających: 3670573