logo image
STRONA GŁÓWNA
SANKTUARIUM
PARAFIA
MUZEUM
GALERIA
CZYTELNIA
OGŁOSZENIA
PORZĄDEK MSZY ŚWIĘTYCH
Kancelaria
wtorek
9.00 - 10.00
środa
pół godziny
po wieczornej Mszy św.
sobota
9.00 - 10.00


logo image

<logo image

logo image
STRONA GŁÓWNA
Odpust Parafialny
sam_2692.jpgUroczystości odpustowe w naszej parafii odbyły się 17 maja. Mszy św. przewodniczył i homilię wygłosił Proboszcz Parafii Najświętszego Serca Jezusowego we Włocławku, ks. Paweł Szymański.
Czytaj całość...
Chwalcie łąki umajone

1 maj 2015


"Chwalcie łąki umajone, góry doliny zielone,

chwalcie cieniste gaiki, źródła i piękne  strumyki"

Maj to czas uwielbienia dla Matki Najświętszej. Gdy przyroda wokół budzi się do życia i rozkwita, "rozkwitają" też bogactwem kwiecia i kolorowych wstążek figurki i przydrożne krzyże. Po strudzonym pracą dniu ludzie gromadzą się wokół aby przy zachodzie słońca śpiewem wspólnie wielbić Maryję, Matkę Boga - Człowieka i nas wszystkich. Babcie przyprowadzają wnuki, matki dzieci i tak od najmłodszych lat zakorzenia się miłość do tej Matki, która otacza nas matczyną opieką każdego. W parafii Matki Bożej Fatimskiej jest wiele figurek i krzyży, przy których zgodnie z tradycją co wieczór gromadzą się wierni aby śpiewać litanię do Matki Bożej Loretańskiej.

Czytaj całość...
Wzrastamy w WIERZ(Ż)E

W ubiegłym roku 2012 rozpoczęliśmy w naszym Sanktuarium budowę wieży, której wysokość wraz z krzyżem osiągnie 43 metry. W historii Kościoła wieża łączyła w sobie element praktyczny i symboliczny. Do dzisiaj wieża jest znakiem skłaniającym do podniesienia w górę myśli i serca, aby osiągnąć niebo. Wieża także mówi nam o miejscu, które Bóg wybrał na ziemi, aby zamieszkać pośród ludzi. Na wieży umieszcza się również dzwony, które ogłaszają ważne wydarzenia i wzywają do zgromadzenia się na wspólną liturgię i modlitwę. Ta wieloraka symbolika jest zachowana również w naszej budowli. Najpierw wieża, która ma być religijnym znakiem (zwieńczonym krzyżem) widocznym z daleka i wskazującym pielgrzymom drogę do celu. Wieża jest orientowana na miejsce męczeństwa Bł. Ks. Jerzego Popiełuszki i duchowo łączy tamę ze świątynią, która jest sercem Sanktuarium. „Święte dążenie w górę”, wspinanie się po stopniach wzwyż, od jednej platformy do drugiej, aż do szczytu wieży – sięgającego samego nieba, to nieustanne dążenie człowieka i symbol świętej wymiany tzn. Boga, który kocha zawsze jako pierwszy, działa jako pierwszy i jest niedościgły w hojności udzielanej łaski oraz trudu i wysiłku człowieka. Nasza wieża będzie smukła, strzelista ku niebu, kierując wzrok patrzących w górę. Jej przeszklenie sprawi, że podświetlona wieczorem snopem światła przebijać się będzie ku niebu. Jej ukoronowanie stanowić ma platforma widokowa, dostępna dla pielgrzymów, do której prowadzą schody i 8 osobowa winda, łącząca kondygnacje: muzeum, kościoła i balkonu widokowego.

Symboliczność wieży, ale także jej usytuowanie wyraża kolejne „zadanie” Sanktuarium: czuwanie nad bezpieczeństwem mieszkańców, a w razie zagrożenia staje się ostatnim bastionem i schronieniem. „Ty jesteś dla mnie obroną, wieżą warowną przeciwko wrogowi”(Ps 61,4). Tak jak Maryja: „Wieża Dawidowa”, „Wieża z kości słoniowej”, tak Bł. Ks. Jerzy staje się przez promieniowanie łaski wieżą obronną samego Boga i ucieczką dla ludzi doświadczanych i w niebezpieczeństwie ducha. Iglicę wieży stanowić będzie duży, podświetlany krzyż(nawiązujący kształtem do tego na kościele). W nawiązaniu do kształtu całego Sanktuarium, stanie się lampą oświetlającą drogi naszego życia(Ps 119,105), miejscem szczególnie wybranym i prowadzącym ku Bogu.

Obecnie dzięki łasce Bożej wybudowaliśmy 25 metrów wysokości wieży licząc od poziomu piwnic. Budowla jest bardzo skomplikowana, pracochłonna i precyzyjna, stad prosimy o nieustającą modlitwę w intencji naszej budowy, firmy budowlanej INBUD i ofiarodawców. Składamy serdeczne podziękowanie wszystkim parafianom wspomagającym budowę, przybywającym do Sanktuarium pielgrzymom oraz innym ofiarodawcom z kraju i z zagranicy. Szczególne podziękowania należą się Ks. George`wi i przyjaciołom z USA.

                                                                                               o.Świerad M. Pettke CCG

GALERIA

 

 

<< Start < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnia >>

Wyniki 43 - 48 z 158
Dzisiaj jest:
19 Lipca 2019
Piątek
Imieniny obchodzą:
Alfred, Arseniusz,
Lutobor, Rufin,
Wincenty, Wodzisław
Do końca roku zostało 166 dni.
Siła różańca
croppednowennapompejanska.jpg
Rycerze Kolumba
level0_logo.gif


diecezja_m.gif

biblia.png

serwispapieski_2.png 

Gościmy
Aktualnie jest 37 gości online
Statystyka
Użytkownicy: 43
Newsy: 1425
Odnośniki: 18
odwiedzających: 4059807