STRONA GŁÓWNA arrow CZYTELNIA
CZYTELNIA
45 rocznica Sakramentu Małżeństwa Józefa i Alfredy Popiełuszko

W niedzielę gościliśmy w naszym Sanktuarium Józefa Popiełuszko (najstarszego brata bł. ks. Jerzego) wraz ze swoją małżonką Panią Alfredą, którzy w czasie Mszy św.  o godz. 900  świętowali  45 rocznicę sakramentu małżeństwa. 

Czytaj całość...
SERDECZNIE WSZYSTKICH ZAPRASZAMY NA SPOTKANIE Z REŻYSEREM FILMU O KS. JERZYM POPIEŁUSZKO
Podczas Spotkania Papieskiego w Sanktuarium Męczeństwa bł. ks. Jerzego Popiełuszki 2 marca  o godz. 17.30 obejrzymy film pt.: "Z tej śmierci wyrosło dobro" w reżyserii rodowitego włocławianina p. Roberta Sadownika, absolwenta Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej, asystenta reżysera filmu pt.: "Popiełuszko. Wolność jest w nas". Tytuł filmu został zainspirowany słowami Jana Pawła II: "Ażeby z tej śmierci wyrosło dobro, tak jak z Krzyża Zmartwychwstanie", które Ojciec Święty wypowiedział 25 listopada 1984 roku w Watykanie, odnosząc się do męczeńskiej śmierci ks. Jerzego Popiełuszki. Ks. Jerzy nie żyje od ponad 28 lat. Żyją jednak ludzie, którzy wyzwalają się z nałogów, odzyskują wzrok, pokonują nowotwory, wracają do rodzin, przemieniają swoje życie i podkreślają, że te łaski otrzymali za wstawiennictwem bł. ks. Jerzego Popiełuszki. Film przybliża niezwykłe, wykraczające poza świat nauki, zjawiska. Jest to zarazem opowieść o procesie beatyfikacyjnym ks. Jerzego, prowadzonym przez Urząd Postulacji. Poprzez ten film, jego autorzy próbują ukazać, dlaczego Kościół pragnie wynieść ks. Jerzego do chwały ołtarzy. Co sprawia, że od jego śmierci ponad 18 milionów osób modliło się przy jego grobie? Dlaczego ludzie szukają ratunku za wstawiennictwem tego kapłana? A także jak z tej śmierci wyrasta dobro?

Będzie możliwość rozmowy, zadawania pytań oraz poznania kulis produkcji tych filmów.

FILMOGRAFIA

WYSTAWA - Szlakiem pamięci błogosławionego księdza Jerzego Popiełuszki - w 28 rocznicę śmierci

  wystawa_max_kopia.jpg

W 28 rocznicę śmierci Męczennika za wiarę bł. ks. Jerzego Popiełuszki

Przy Sanktuarium Męczeństwa Błogosławionego Księdza Jerzego Popiełuszki nieopodal tamy włocławskiej można oglądać monumentalną wystawę „Szlakiem pamięci błogosławionego księdza Jerzego Popiełuszki” autorstwa Bogusława Ziółkowskiego. Ekspozycja podzielona jest na dwie części. Pierwsza, złożona jest z plastycznych wypowiedzi dzieci i mówi o radosnym dzieciństwie w naszym wolnym kraju. Drugą stanowią portrety wybitnych osobistości znanych na całym świecie, jak również Polaków, którzy wypowiadają się na temat duchowego dziedzictwa bł. ks. Jerzego Popiełuszki. Wystawę można oglądać nawet po zmroku, gdyż jest pięknie podświetlona. Cała ekspozycja została przygotowana z inicjatywy Urzędu Marszałkowskiego w Toruniu. Zwiedzać ją można jeszcze do 31 października. Wszystkich mieszkańców Włocławka i okolic serdecznie zapraszamy.

Poniżej zamieściliśmy fotografie Danuty Szmajda

Czytaj całość...
Ruszyła strona startowa SANKTUARIUM MĘCZEŃSTWA - Online

Poniżej publikujemy oficjalne logo SANKTUARIUM MĘCZEŃSTWA BŁ. KS. JERZEGO POPIEŁUSZKI

logo_www.popieluszkowloclawek.jpgStrona startowa Sanktuarium Męczeństwa zawiera w swojej pierwszej odsłonie krótko metrażowy film zawierający zapowiedź powstającego dzieła: interaktywno-multimedialnego Muzeum Męczeństwa Bł. Ks. Jerzego Popiełuszki, które znajdować się będzie w dolnej części kondygnacji świątyni Sanktuarium. Film przedstawia zwięzły opis wykonanych dotychczas prac, aby coraz liczniej przybywający pielgrzymi mieli ogólny zarys miejsca uświęconego męczeńską śmiercią błogosławionego, gdzie obecnie znajdują się relikwie męczennika. Pragniemy tym sposobem wyjść naprzeciw zorganizowanym grupom jak i pojedynczych osób pielgrzymującym do tego świętego miejsca, aby kult błogosławionego księdza Jerzego Popiełuszki mógł rozwijać sie w sercach ludzi, szukających umocnienia w wierze, w dawaniu świadectwa swojej przynależności do Chrystusa, w tak trudnym dla Kościoła i naszej Ojczyzny okresie przemian społecznych, w obliczu coraz częstszych ataków i jawnego prześladowania. O aktualnościach z wydarzeń w Sanktuarium Męczeństwa Bł. Ks. Jerzego Popiełuszki, możemy dowiedzieć się również wchodząc na FECEBOOK'A pod adresem: http://www.facebook.com/popieluszko.wloclawek

  ZAPRASZAMY! DO STRONY INTERNETOWEJ SANKTUARIUM!

WWW.POPIELUSZKO-WLOCLAWEK.PL

Prymas Katalonii odwiedza Sanktuarium Męczeństwa bł. Ks. Jerzego Popiełuszki

Do Sanktuarium Męczeństwa bł. ks. Jerzego Popiełuszki 3 lipca przybył wyjątkowy gość: ks. abp Jaume Pujol Prymas Katalonii.

Arcybiskup odwiedził naszą diecezję na zaproszenie ordynariusza Diecezji Włocławskiej ks. bpa Wiesława Alojzego Meringa aby podziękować za pracę dwóch księży diecezji włocławskiej w Archidiecezji Tarragona. Prymas Katalonii z uwagą wysłuchał historii budowy Sanktuarium, nabożnie oddał cześć relikwiom bł. ks. Jerzego Popiełuszki i bł. Jana Pawła II, z zainteresowaniem obejrzał krótkometrażowy film promujący budowę Sanktuarium oraz modlił się na spiętrzeniu wód wiślanych w miejscu męczeństwa bł. ks. Jerzego. Fotorelacja z odwiedzin w Sanktuarium kliknij Tutaj

o. Kamil M. Kraciuk - Kustosz Sanktuarium

<< Start < Poprzednia 11 12 13 14 15 16 17 Następna > Ostatnia >>

Wyniki 127 - 135 z 149
Dzisiaj jest:
15 Sierpnia 2018
Środa
Imieniny obchodzą:
Maria, Napoleon,
Stefan, Stella,
Trzebimir
Do końca roku zostało 139 dni.
Siła różańca
croppednowennapompejanska.jpg
Rycerze Kolumba
level0_logo.gif


diecezja_m.gif

biblia.png

serwispapieski_2.png 

Gościmy
Aktualnie jest 52 gości online
Statystyka
Użytkownicy: 43
Newsy: 1415
Odnośniki: 18
odwiedzających: 3447904