STRONA GŁÓWNA arrow CZYTELNIA
CZYTELNIA
XVII Pielgrzymka Rowerowa z Sanktuarium na Jasną Górę

W godzinach przedpołudniowych w poniedziałek w Sanktuarium Męczeństwa bł. ks. Jerzego Popiełuszki była uroczyście celebrowana Eucharystia na rozpoczęcie XVII Pielgrzymki Rowerowej Włocławek – Jasna Góra – Licheń – Włocławek. Po błogosławieństwie udzielonym na drogę przez Kustosza Sanktuarium o. Kamila M. Kraciuk CCG, dwudziestu jeden pątników pod przewodnictwem o.Damiana M. Koseckiego CCG wyruszyło do Częstochowy w pielgrzymce wiary aby powierzyć Matce Bożej swoje osobiste sprawy, dalszą budowę kościoła sanktuarium oraz intencje papieża Franciszka i Kościoła Powszechnego, które związane są z trwającym Rokiem Wiary. Każdego dnia dla wzmocnienia sił duchowych podczas Apelu Jasnogórskiego o godz. 21.00  pielgrzymi będą czytać i rozważać ostatnio wydaną przez Papieża Franciszka  Encyklikę Lumen Fidei (Światło Wiary .

Równocześnie przy Sanktuarium Męczeństwa bł. ks. Jerzego Popiełuszki we Włocławku skąd wyruszyła rowerowa pielgrzymka, zawiązała się modlitewna grupa wsparcia, której zadaniem jest duchowe towarzyszenie pielgrzymom oraz modlitwa w ich intencjach, a także intencjach z którymi jadą do Matki Bożej. Do tej grupy należą rodziny, przyjaciele i znajomi pielgrzymów oraz parafianie z parafii pw. Matki Bożej Fatimskiej na terenie której znajduje się sanktuarium. Z pielgrzymami  grupa wsparcia będzie łączyła się duchowo o godz. 21.00 podczas Apelu Jasnogórskiego również rozważając najnowszą encyklikę Papieża Franciszka.          Link do zdjęć na portalu www.q4.pl jest tutaj:   http://q4.pl/?id=27&g=13084

 

Gościliśmy Rodzinę bł. Jerzego Popiełuszki

W czwartek 6 czerwca, w dniu, w którym przypadła III rocznica beatyfikacji bł. ks. Jerzego Popiełuszki, gościliśmy w naszym Sanktuarium mamę ks. Jerzego - panią Mariannę Popiełuszko. 

Czytaj całość...
Dziękujemy za beatyfikację ks. Jerzego Popiełuszki
Dzień 6-tego czerwca jest dniem dziękczynienia Panu Bogu, za to, że wskazał nam poprzez beatyfikację ks. Jerzego, drogowskaz i wzór do naśladowania w niełatwym dzisiejszym świecie. Ks. Jerzy ukazał nam istotę chrześcijaństwa w głoszeniu Słowa Bożego, troszczenia się o sprawy dotyczące godności człowieka, ludzkiego życia, sprawiedliwości i mówienia prawdy, choćby ona była bardzo trudna w przyjęciu przez słuchających. Uczestnicy uroczystości modlili się także w intencji Ojczyzny, aby była wierna Bogu do końca w swoim świadectwie codziennego życia.
 Fotorelacja : Galeria - Z życia parafii

 

Czytaj całość...
Matka błogosławionego księdza Jerzego Popiełuszki honorową obywatelką regionu Województwa Kujawsko-P

pani_marianna_popieluszko_3.jpgSejmik województwa podjął 20 maja uchwałę w sprawie nadania honorowego obywatelstwa naszego regionu Mariannie Popiełuszko, matce błogosławionego księdza Jerzego Popiełuszki. Uroczyste nadanie tytułu odbędzie się podczas czerwcowych obchodów Święta Województwa.

Czytaj całość...
Bł. Ks. Jerzy Popiełuszko patronem Szpitala we Włocławku

Wojewódzki Szpital Specjalistyczny im. błogosławionego księdza Jerzego Popiełuszki we Włocławku – tak teraz nazywa się włocławski szpital. Istniejąca od początku kwietnia lecznica po 2 tygodniach działalności zmieniła nazwę. Marszałek uznał, że szpital musi mieć patrona. Od kwietnia mamy we Włocławku ...  

Czytaj całość...
<< Start < Poprzednia 11 12 13 14 15 16 17 18 Następna > Ostatnia >>

Wyniki 127 - 135 z 156
Dzisiaj jest:
21 Lutego 2019
Czwartek
Imieniny obchodzą:
Eleonora, Feliks,
Fortunat, Kiejstut,
Teodor, Wyszeniega
Do końca roku zostało 314 dni.
Siła różańca
croppednowennapompejanska.jpg
Rycerze Kolumba
level0_logo.gif


diecezja_m.gif

biblia.png

serwispapieski_2.png 

Gościmy
Aktualnie jest 31 gości online
Statystyka
Użytkownicy: 43
Newsy: 1422
Odnośniki: 18
odwiedzających: 3761126