STRONA GŁÓWNA arrow CZYTELNIA
CZYTELNIA
WYSTAWA - Szlakiem pamięci błogosławionego księdza Jerzego Popiełuszki - w 28 rocznicę śmierci

  wystawa_max_kopia.jpg

W 28 rocznicę śmierci Męczennika za wiarę bł. ks. Jerzego Popiełuszki

Przy Sanktuarium Męczeństwa Błogosławionego Księdza Jerzego Popiełuszki nieopodal tamy włocławskiej można oglądać monumentalną wystawę „Szlakiem pamięci błogosławionego księdza Jerzego Popiełuszki” autorstwa Bogusława Ziółkowskiego. Ekspozycja podzielona jest na dwie części. Pierwsza, złożona jest z plastycznych wypowiedzi dzieci i mówi o radosnym dzieciństwie w naszym wolnym kraju. Drugą stanowią portrety wybitnych osobistości znanych na całym świecie, jak również Polaków, którzy wypowiadają się na temat duchowego dziedzictwa bł. ks. Jerzego Popiełuszki. Wystawę można oglądać nawet po zmroku, gdyż jest pięknie podświetlona. Cała ekspozycja została przygotowana z inicjatywy Urzędu Marszałkowskiego w Toruniu. Zwiedzać ją można jeszcze do 31 października. Wszystkich mieszkańców Włocławka i okolic serdecznie zapraszamy.

Poniżej zamieściliśmy fotografie Danuty Szmajda

Czytaj całość...
Ruszyła strona startowa SANKTUARIUM MĘCZEŃSTWA - Online

Poniżej publikujemy oficjalne logo SANKTUARIUM MĘCZEŃSTWA BŁ. KS. JERZEGO POPIEŁUSZKI

logo_www.popieluszkowloclawek.jpgStrona startowa Sanktuarium Męczeństwa zawiera w swojej pierwszej odsłonie krótko metrażowy film zawierający zapowiedź powstającego dzieła: interaktywno-multimedialnego Muzeum Męczeństwa Bł. Ks. Jerzego Popiełuszki, które znajdować się będzie w dolnej części kondygnacji świątyni Sanktuarium. Film przedstawia zwięzły opis wykonanych dotychczas prac, aby coraz liczniej przybywający pielgrzymi mieli ogólny zarys miejsca uświęconego męczeńską śmiercią błogosławionego, gdzie obecnie znajdują się relikwie męczennika. Pragniemy tym sposobem wyjść naprzeciw zorganizowanym grupom jak i pojedynczych osób pielgrzymującym do tego świętego miejsca, aby kult błogosławionego księdza Jerzego Popiełuszki mógł rozwijać sie w sercach ludzi, szukających umocnienia w wierze, w dawaniu świadectwa swojej przynależności do Chrystusa, w tak trudnym dla Kościoła i naszej Ojczyzny okresie przemian społecznych, w obliczu coraz częstszych ataków i jawnego prześladowania. O aktualnościach z wydarzeń w Sanktuarium Męczeństwa Bł. Ks. Jerzego Popiełuszki, możemy dowiedzieć się również wchodząc na FECEBOOK'A pod adresem: http://www.facebook.com/popieluszko.wloclawek

  ZAPRASZAMY! DO STRONY INTERNETOWEJ SANKTUARIUM!

WWW.POPIELUSZKO-WLOCLAWEK.PL

Prymas Katalonii odwiedza Sanktuarium Męczeństwa bł. Ks. Jerzego Popiełuszki

Do Sanktuarium Męczeństwa bł. ks. Jerzego Popiełuszki 3 lipca przybył wyjątkowy gość: ks. abp Jaume Pujol Prymas Katalonii.

Arcybiskup odwiedził naszą diecezję na zaproszenie ordynariusza Diecezji Włocławskiej ks. bpa Wiesława Alojzego Meringa aby podziękować za pracę dwóch księży diecezji włocławskiej w Archidiecezji Tarragona. Prymas Katalonii z uwagą wysłuchał historii budowy Sanktuarium, nabożnie oddał cześć relikwiom bł. ks. Jerzego Popiełuszki i bł. Jana Pawła II, z zainteresowaniem obejrzał krótkometrażowy film promujący budowę Sanktuarium oraz modlił się na spiętrzeniu wód wiślanych w miejscu męczeństwa bł. ks. Jerzego. Fotorelacja z odwiedzin w Sanktuarium kliknij Tutaj

o. Kamil M. Kraciuk - Kustosz Sanktuarium

Nadanie imienia Gimnazjum w Modzerowie - Bł. Ks. Jerzego Popiełuszki

szkola_w_modzerowie11.jpgW Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa (15 czerwca 2012), na terenie naszej parafii, w Gimnazjum Stowarzyszenia Przyjaciół Szkół Katolickich w Modzerowie odbyła się uroczystość poświęcenia sztandaru oraz nadania imienia błogosławionego ks. Jerzego Popiełuszki. 

Zapraszamy do obejrzenia filmu z uroczystości i zapoznania się z ofertą kompleksu szkolnego wychowawczo-kształceniowego dzieci i młodzieży: bezpłatnego Punktu Przedszkolnego, Szkoły Podstawowej i Gimnazjum Stowarzyszenia.

Czytaj całość...
Dar z Włoch - dla Sanktuarium Męczeństwa

_dsc7290.jpg

W ubiegłą niedzielę, w rocznicę objawień Matki Bożej Fatimskiej (13 maja 1917), ks. prof. dr hab. Tomasz Kaczmarek - postulator beatyfikacyjny ks. Jerzego Popiełuszki, przekazał od dobroczyńców z Włoch dla Sanktuarium Męczeństwa bł. ks. Jerzego Popiełuszki, Pietę - figurę Matki Bożej Bolesnej. Specjalną modlitwą, po kilku set lat, Pieta została przywrócona do ponownego kultu Bożego w Kościele.

 

Czytaj całość...
<< Start < Poprzednia 11 12 13 14 15 16 17 18 Następna > Ostatnia >>

Wyniki 136 - 144 z 156
Dzisiaj jest:
24 Maja 2019
Piątek
Imieniny obchodzą:
Cieszysława, Estera,
Jan, Joanna, Maria,
Mokij, Wincenty,
Zuzanna, Zula
Do końca roku zostało 222 dni.
Siła różańca
croppednowennapompejanska.jpg
Rycerze Kolumba
level0_logo.gif


diecezja_m.gif

biblia.png

serwispapieski_2.png 

Gościmy
Aktualnie jest 13 gości online
Statystyka
Użytkownicy: 43
Newsy: 1422
Odnośniki: 18
odwiedzających: 3938983