STRONA GŁÓWNA arrow CZYTELNIA
CZYTELNIA
Pierwsza Msza św. w powstającym we Włocławku sanktuarium Męczeństwa bł. Księdza Jerzego Popiełuszki

19 października, w dniu obchodzonego po raz pierwszy w Kościele katolickim liturgicznego wspomnienia bł. Księdza Jerzego Popiełuszki, w parafii Matki Bożej Fatimskiej, gdzie powstaje sanktuarium jego męczeństwa, odbyły się uroczystości ku czci błogosławionego

">P

Czytaj całość...
O ks. Jerzym wierszem" międzyszkolny konkurs recytatorski
Gimnazjum nr 2 im. ks. Jerzego Popiełuszki i Parafia pw. Matki Bożej Fatimskiej we Włocławku były organizatorami konkursu recytatorskiego "O ks. Jerzym wierszem”. Konkurs odbył się w 26. rocznicę męczeńskiej śmierci ks. Jerzego Popiełuszki i był podziękowaniem za beatyfikację Patrona „Solidarności”. Jury w składzie: Aleksandra Karpińska-dziennikarka „Gazety Pomorskiej”, Ewa Sempławska- nauczyciel j. polskiego, poetka, Krzysztof Makaruk –aktor Teatru Impresaryjnego i o. Marek Sztukowski CCG wysłuchało recytacji 35 uczniów ze szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych.
Czytaj całość...
XVIII Bieg im. Bł. ks. Jerzego Popiełuszki

Termin i miejsce: 17 października 2010 r. (niedziela) Włocławek – Tama na Wiśle

Poseł Łukasz Zbonikowski zaprasza na XVIII Włocławski Bieg Dzieci i Młodzieży poświęcony pamięci męczeńskiej śmierci ks. Jerzego Popiełuszki. Bieg odbędzie się 17 października 2010 r. Listy imienne i zgłoszenia zawodników poprzez szkoły i inne organizacje należy złożyć w siedzibie Niezależnego Zrzeszenia Sportowego przy ul. Jagiellońskiej 21 we Włocławku w godz. 10:00-15:00 lub zgłosić telefonicznie tel/fax 54/232 32 44 do dnia 15 października br. Karty startowe można pobierać przy zgłoszeniu.

Źródło: www.zbonikowski.pl 

Czytaj całość...
Włocławek: Msza św. przy tamie - dziękczynieniem za beatyfikację ks. Popiełuszki (opis)
Zakończyła się centralna uroczystość trzydniowego dziękczynienia diecezji włocławskiej za beatyfikację ks. Jerzego Popiełuszki. Na włocławskiej tamie, o godz. 13, pod przewodnictwem Prymasa Polski sprawowana była uroczysta Msza św., w której wzięła udział Mama bł. ks. Jerzego.
Czytaj całość...
Msza św. o beatyfikację ks.Jerzego

Dzisiaj tj. 24.04  o godz. 20.00 w Parafii Matki Bożej Fatimskiej we Włocławku, będzie celebrowana uroczysta Msza Św. z okazji imienin Sługi Bożego ks. Jerzego Popiełuszki. Eucharystii przewodniczyć będzie i wygłosi homilię ks. dr Tomasz  Kaczmarek - postulator w procesie beatyfikacyjnym ks. Jerzego. W dalszej części programu: przejście przez tamę włocławską, w czasie przejścia różaniec i w miejscu męczeństwa odmówiona zostanie modlitwa o beatyfikację Sługi Bożego. Na zakończenie przewidziany jest koncert muzyki religijnej.

plakat_a4spotkania_rocznicowe.jpg

 

 

<< Start < Poprzednia 11 12 13 14 15 16 17 18 Następna > Ostatnia >>

Wyniki 154 - 158 z 158
Dzisiaj jest:
19 Lipca 2019
Piątek
Imieniny obchodzą:
Alfred, Arseniusz,
Lutobor, Rufin,
Wincenty, Wodzisław
Do końca roku zostało 166 dni.
Siła różańca
croppednowennapompejanska.jpg
Rycerze Kolumba
level0_logo.gif


diecezja_m.gif

biblia.png

serwispapieski_2.png 

Gościmy
Aktualnie jest 39 gości online
Statystyka
Użytkownicy: 43
Newsy: 1425
Odnośniki: 18
odwiedzających: 4059746