STRONA GŁÓWNA arrow PARAFIA
PARAFIA
WYSTAWA - Szlakiem pamięci błogosławionego księdza Jerzego Popiełuszki - w 28 rocznicę śmierci

  wystawa_max_kopia.jpg

W 28 rocznicę śmierci Męczennika za wiarę bł. ks. Jerzego Popiełuszki

Przy Sanktuarium Męczeństwa Błogosławionego Księdza Jerzego Popiełuszki nieopodal tamy włocławskiej można oglądać monumentalną wystawę „Szlakiem pamięci błogosławionego księdza Jerzego Popiełuszki” autorstwa Bogusława Ziółkowskiego. Ekspozycja podzielona jest na dwie części. Pierwsza, złożona jest z plastycznych wypowiedzi dzieci i mówi o radosnym dzieciństwie w naszym wolnym kraju. Drugą stanowią portrety wybitnych osobistości znanych na całym świecie, jak również Polaków, którzy wypowiadają się na temat duchowego dziedzictwa bł. ks. Jerzego Popiełuszki. Wystawę można oglądać nawet po zmroku, gdyż jest pięknie podświetlona. Cała ekspozycja została przygotowana z inicjatywy Urzędu Marszałkowskiego w Toruniu. Zwiedzać ją można jeszcze do 31 października. Wszystkich mieszkańców Włocławka i okolic serdecznie zapraszamy.

Poniżej zamieściliśmy fotografie Danuty Szmajda

Czytaj całość...
Prymas Katalonii odwiedza Sanktuarium Męczeństwa bł. Ks. Jerzego Popiełuszki

Do Sanktuarium Męczeństwa bł. ks. Jerzego Popiełuszki 3 lipca przybył wyjątkowy gość: ks. abp Jaume Pujol Prymas Katalonii.

Arcybiskup odwiedził naszą diecezję na zaproszenie ordynariusza Diecezji Włocławskiej ks. bpa Wiesława Alojzego Meringa aby podziękować za pracę dwóch księży diecezji włocławskiej w Archidiecezji Tarragona. Prymas Katalonii z uwagą wysłuchał historii budowy Sanktuarium, nabożnie oddał cześć relikwiom bł. ks. Jerzego Popiełuszki i bł. Jana Pawła II, z zainteresowaniem obejrzał krótkometrażowy film promujący budowę Sanktuarium oraz modlił się na spiętrzeniu wód wiślanych w miejscu męczeństwa bł. ks. Jerzego. Fotorelacja z odwiedzin w Sanktuarium kliknij Tutaj

o. Kamil M. Kraciuk - Kustosz Sanktuarium

Nadanie imienia Gimnazjum w Modzerowie - Bł. Ks. Jerzego Popiełuszki

szkola_w_modzerowie11.jpgW Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa (15 czerwca 2012), na terenie naszej parafii, w Gimnazjum Stowarzyszenia Przyjaciół Szkół Katolickich w Modzerowie odbyła się uroczystość poświęcenia sztandaru oraz nadania imienia błogosławionego ks. Jerzego Popiełuszki. 

Zapraszamy do obejrzenia filmu z uroczystości i zapoznania się z ofertą kompleksu szkolnego wychowawczo-kształceniowego dzieci i młodzieży: bezpłatnego Punktu Przedszkolnego, Szkoły Podstawowej i Gimnazjum Stowarzyszenia.

Czytaj całość...
Harlejem po wstawiennictwo u bł. ks. Jerzego Popiełuszki

01_kopia.jpgRozpoczął się sezon motocyklowy, który 3 maja w piękny słoneczny dzień uroczyście zainaugurował biskup włocławski Wiesław Alojzy Mering. Po pobłogosławieniu jednośladów przy włocławskiej katedrze, ponad 300 motocyklistów uczestniczyło we włocławskim rozpoczęciu sezonu motocyklowego, w którym nie zabrakło momentu  pobłogosławienia motocyklistów i poświęcenia ich maszyn. 

Czytaj całość...
Trwali na modlitwie... z błogosławionym Jerzym
19 października na Włocławskiej Tamie, zgromadziły się tłumy wiernych by uczcić 27 rocznicę męczeńskiej śmierci bł. ks. Jerzego Popiełuszki. Miłość do kapelana ludzi pracy i patrona powstającego Sanktuarium Męczeństwa przy nadwiślańskim brzegu przywiodła pątników pod Krzyż Pomnik, gdzie rozpoczęły się tegoroczne uroczystości. Przybyłych gości tradycyjnie w tym miejscu przywitał przedstawiciel Solidarności.
Czytaj całość...
<< Start < Poprzednia 11 12 13 14 15 16 17 18 Następna > Ostatnia >>

Wyniki 136 - 144 z 158
Dzisiaj jest:
19 Lipca 2019
Piątek
Imieniny obchodzą:
Alfred, Arseniusz,
Lutobor, Rufin,
Wincenty, Wodzisław
Do końca roku zostało 166 dni.
Siła różańca
croppednowennapompejanska.jpg
Rycerze Kolumba
level0_logo.gif


diecezja_m.gif

biblia.png

serwispapieski_2.png 

Gościmy
Aktualnie jest 39 gości online
Statystyka
Użytkownicy: 43
Newsy: 1425
Odnośniki: 18
odwiedzających: 4059749
Logowanie
Login

Hasło

Zapamiętaj mnie
Nie pamiętasz hasła?