STRONA GŁÓWNA arrow PARAFIA
PARAFIA
Nadanie imienia Gimnazjum w Modzerowie - Bł. Ks. Jerzego Popiełuszki

szkola_w_modzerowie11.jpgW Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa (15 czerwca 2012), na terenie naszej parafii, w Gimnazjum Stowarzyszenia Przyjaciół Szkół Katolickich w Modzerowie odbyła się uroczystość poświęcenia sztandaru oraz nadania imienia błogosławionego ks. Jerzego Popiełuszki. 

Zapraszamy do obejrzenia filmu z uroczystości i zapoznania się z ofertą kompleksu szkolnego wychowawczo-kształceniowego dzieci i młodzieży: bezpłatnego Punktu Przedszkolnego, Szkoły Podstawowej i Gimnazjum Stowarzyszenia.

Czytaj całość...
Harlejem po wstawiennictwo u bł. ks. Jerzego Popiełuszki

01_kopia.jpgRozpoczął się sezon motocyklowy, który 3 maja w piękny słoneczny dzień uroczyście zainaugurował biskup włocławski Wiesław Alojzy Mering. Po pobłogosławieniu jednośladów przy włocławskiej katedrze, ponad 300 motocyklistów uczestniczyło we włocławskim rozpoczęciu sezonu motocyklowego, w którym nie zabrakło momentu  pobłogosławienia motocyklistów i poświęcenia ich maszyn. 

Czytaj całość...
Trwali na modlitwie... z błogosławionym Jerzym
19 października na Włocławskiej Tamie, zgromadziły się tłumy wiernych by uczcić 27 rocznicę męczeńskiej śmierci bł. ks. Jerzego Popiełuszki. Miłość do kapelana ludzi pracy i patrona powstającego Sanktuarium Męczeństwa przy nadwiślańskim brzegu przywiodła pątników pod Krzyż Pomnik, gdzie rozpoczęły się tegoroczne uroczystości. Przybyłych gości tradycyjnie w tym miejscu przywitał przedstawiciel Solidarności.
Czytaj całość...
Spotkanie z Marianną Popiełuszko

         W dniu 20 października 2011 roku w Sanktuarium Męczeństwa bł. Jerzego Popiełuszki we Włocławku, Bracia Pocieszyciele z Getsemani oraz dzieci i młodzież wraz z nauczycielami ze Szkoły  Podstawowej Stowarzyszenia Przyjaciół Szkół Katolickich im. bł. Jana Pawła II i Gimnazjum SPSK w Modzerowie spotkali się z mamą bł. ks. Jerzego Popiełuszki. Pani Marianna Popiełuszko gościła we Włocławku dzień po uroczystościach upamiętniających 27. rocznicę porwania i zamordowania Kapelana Ludzi Pracy przez oficerów Służby Bezpieczeństwa. Pani Mariannie towarzyszył brat ks. Jerzego, Stanisław, który zawsze pomaga mamie w  jej podróżach.

Czytaj całość...
"O księdzu Jerzym wierszem"

W piątek, 21.10.2011r. w Sanktuarium Męczeństwa Bł. Ks. Jerzego Popiełuszki we Włocławku przy ul. Płockiej odbył się III Międzyszkolny Konkurs Recytatorski „O księdzu Jerzym wierszem” . Na zaproszenie organizatorów –Gimnazjum nr 2 im. ks. Jerzego Popiełuszki i Parafii Matki Bożej Fatimskiej- odpowiedziało 14 włocławskich szkół oraz  szkoła w Modzerowie. Jury w składzie: p. Aleksandra Kulińska, p. Ewa Sempławska, p. Krzysztof Makaruk i p. Mirosław Antoni Glazik wysłuchało recytacji 31 uczestników. Uczniowie szkół  podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych prezentowali utwory różnych twórców, poświęcone życiu, działalności i męczeńskiej śmierci kapelana „ Solidarności”. Przy ocenie jury zwracało uwagę na dobór repertuaru, interpretację tekstu i ogólny wyraz artystyczny.

Czytaj całość...
<< Start < Poprzednia 11 12 13 14 15 16 17 18 Następna > Ostatnia >>

Wyniki 136 - 144 z 156
Dzisiaj jest:
18 Czerwca 2019
Wtorek
Imieniny obchodzą:
Efrem, Elżbieta,
Gerwazy, Leonia,
Marek, Marina, Paula
Do końca roku zostało 197 dni.
Siła różańca
croppednowennapompejanska.jpg
Rycerze Kolumba
level0_logo.gif


diecezja_m.gif

biblia.png

serwispapieski_2.png 

Gościmy
Aktualnie jest 61 gości online
Statystyka
Użytkownicy: 43
Newsy: 1422
Odnośniki: 18
odwiedzających: 3971431
Logowanie
Login

Hasło

Zapamiętaj mnie
Nie pamiętasz hasła?