STRONA GŁÓWNA arrow PARAFIA
PARAFIA
Sakrament Bierzmowania

d7n_7410_kopia_grupowe.jpgWtorek 21 maja 2013r. w Sanktuarium Męczeństwa Błogosławionego Ks. Jerzego Popiełuszki gościliśmy Jego Ekscelencję Ks. Bpa Bronisława Dembowskiego, który udzielił Sakramentu Bierzmowania młodzieży naszej parafii w liczbie 50 osób. Młodzież ucząca się w różnych szkołach naszego miasta po odpowiednim przygotowaniu duchowym przystąpiła do sakramentu, prosząc na początku liturgii o zesłanie darów Ducha Świętego.

Czytaj całość...
Adoracja w dzień Wigilii Zesłania Ducha Świętego

W dzień wigilii Zesłania Ducha Świętego Wspólnota Eucharystyczna z Włocławka i okolic przez cały dzień modliła się w naszym Sanktuarium adorując Pana Jezusa w  Najświętszym Sakramencie. Swój dzień skupienia mieli również kandydaci do bierzmowania, którzy w najbliższy wtorek przyjmą ten bardzo ważny dla prawidłowego rozwoju duchowego sakrament dojrzałości chrześcijańskiej.

Uroczystość Odpustowa w parafii Matki Bożej Fatimskiej

odpust_2_1.jpgW poniedziałek 13 maja świętowaliśmy imieniny naszej parafii. Dokładnie 96 lat temu Troje pastuszków, dzieci: Łucja, Franciszek i Hiacynta ujrzało Matkę Bożą w portugalskiej Fatimie, która przedstawiła im się jako Królowa Różańca świętego i wezwała wszystkich do odmawiania tej modlitwy w celu nawrócenia grzeszników.

 

 

Czytaj całość...
Uroczystość I Komunii Świętej w naszym Sanktuarium

Podczas Uroczystej Eucharystii w niedzielę 12 maja w naszej parafii grupa 45-ciorga dzieci z klas trzecich uczestniczyła w przyjęciu I Komunii Świętej. Liturgii przewodniczył proboszcz parafii o. Kamil M. Kraciuk, który w homilii skierowanej do dzieci mówił o największym skarbie jaki pozostawił na Pan Jezus w chlebie eucharystycznym i że za nimi tęskni i zawsze na nich z miłością w kościele będzie czekał . Największym prezentem dla każdego dziecka od tej chwili jest możliwość karmienia się ciałem Chrystusa. Były chwile wzruszenia i wielkiej radości gdy dzieci przyjmowały do ust Pana Jezusa pod dwiema postaciami. Dobrana oprawa muzyczna, piękne wiersze, składane życzenia, podziękowania oraz kwiaty wprowadziły uczestników w radosny klimat. Dziękujemy wszystkim, którzy pomogli w przygotowaniu tego pięknego wydarzenia.

Odezwa Biskupa Włocławskiego w sprawie modlitwy o powołania

Umiłowani w Chrystusie Panu Siostry i Bracia,

 Rozpoczęty miesiąc maj w diecezji włocławskiej ma już swoją tradycję, gdy chodzi o modlitwę o powołania do naszego diecezjalnego seminarium oraz o powołania do kapłaństwa i życia zakonnego w ogóle. Łączymy ją z ...

Czytaj całość...
<< Start < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnia >>

Wyniki 64 - 72 z 218

         RORATY

dziecko_na_roraty.gif

Kolorowanki adwentoweDzisiaj jest:
13 Grudnia 2017
Środa
Imieniny obchodzą:
Lucja, Łucja,
Otylia, Włodzisława
Do końca roku zostało 19 dni.
Rycerze Kolumba
level0_logo.gif


diecezja_m.gif

biblia.png

serwispapieski_2.png 

Gościmy
Aktualnie jest 60 gości online
Statystyka
Użytkownicy: 43
Newsy: 1467
Odnośniki: 18
odwiedzających: 3048315
Logowanie
Login

Hasło

Zapamiętaj mnie
Nie pamiętasz hasła?