STRONA GŁÓWNA arrow PARAFIA
PARAFIA
Pierwszy Ogólnopolski Konkurs Edukacyjny

W piątek 4 stycznia odbył się konkurs pt.: "Trzej Królowie w tradycji i w oczach współczesnych„ w Gimnazjum i Szkole Podstawowej z Oddziałem Przedszkolnym i Punkcie Przedszkolnym Stowarzyszenia Przyjaciół Szkól Katolickich w Modzerowie

Czytaj całość...
Życzenia Ojca Prowincjała

„Maryja jest dla nas wzorem wiary i w przyjmowaniu, i w studiowaniu Boskiej Prawdy. Nie uważa Ona, iż wystarczy  tę prawdę przyjąć. Ona ją rozważa. Nie wystarczy jej posiadać. Ona nią się posługuje. Nie wystarczy na nią przyzwolić. Ona ją rozwija. Nie wystarczy poddać jej rozum. Ona na jej bazie rozumuje nie tak, jak Zachariasz, który najpierw rozumował, a potem uwierzył. Ona najpierw uwierzyła bez rozumowania, a następnie z miłości i szacunku, po uwierzeniu, rozumowała. I tak jest Ona dla nas symbolem nie tylko wiary nieuczonych, ale także wiary doktorów Kościoła, którzy muszą badać, ważyć i definiować, jak również wyznawać Ewangelię.”

                                                     Bł. John Henry  Newman

Czytaj całość...
Spotkanie opłatkowe Ks. Bp. W. Meringa w Zakładzie Karnym we Włocławku.

Coroczne spotkania opłatkowe Pasterza Diecezji z Dyrekcją i Funkcjonariuszami Służby Więziennej Zakładu Karnego we Włocławku od kilku lat zapisują piękną tradycję  lokalnego kościoła i biskupiego miasta. Pasterz diecezji J. Eksc. Ks. Biskup Wiesław A. Mering dnia 21.12.2012 w godzinach popołudniowych przybył na zaproszenie Dyrektora Okręgowego Służby Więziennej w Bydgoszczy: Płk Dariusza Szatkowskiego i Księży kapelanów ze Zgromadzenia Braci Pocieszycieli z Getsemani do Zakładu Karnego  we Włocławku. Dodajmy, że jest to jedna z największych jednostek penitencjarnych w regionie i największa na  terenie diecezji włocławskiej. Po przywitaniu przez Dyrektora Zakładu Karnego ppłk Przemysława Gasińskiego, Ksiądz Biskup wraz z zaproszonymi gośćmi: m.in. Sekretarzem Stanu w Ministerstwie Sprawiedliwości panem ministrem  Stanisławem Chmielewskim oraz Prezydentem Włocławka, panem Andrzejem Pałuckim udali się do budynku szkoły, gdzie obejrzeli spektakl teatralny „Jasełka na wesoło – czyli resocjalizacja diabła”. Spektakl został wykonany przez więzienną grupę teatralną „KATHARSIS – Reaktywacja” prowadzoną przez panie Monikę Jarlińską i Katarzynę Trząsalską.

Czytaj całość...
Życzenia

 

Jeżeli chcemy przeżyć prawdziwą radość Świąt Bożego Narodzenia, pozwólmy Bogu narodzić się w naszej duszy – Bogu, który jest źródłem autentycznej, niekłamanej radości.  (bł. ks. Jerzy Popiełuszko)

 

 Drodzy Mieszkańcy Parafii Matki Bożej Fatimskiej oraz Przyjaciele Sanktuarium Męczeństwa Bł. Ks. Jerzego Popiełuszki

 

Umiłowani w Chrystusie Panu!

 

Czytaj całość...
Apel Ojca Prowincjała Zgromadzenia Braci Pocieszycieli Getsemani

imagesca78u3cy.jpgCzcigodny Ojcze Proboszczu,                                                                                    

Drodzy Współbracia,                                                                                

Umiłowani w Panu Siostry i Bracia!


 Jesteśmy wstrząśnięci wydarzeniem, które boleśnie dotknęło nas – ludzi wierzących, ale chyba także naszych rodaków, którzy nie podzielają naszych przekonań religijnych. Próbą sprofanowania i zniszczenia Cudownego Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej, Królowej Polski i zbezczeszczeniem Narodowego Sanktuarium na Jasnej Górze. Chociaż mogliśmy się tego spodziewać,  że po znieważeniu krzyża, po znieważeniu Biblii, gdzie uznano to jedynie jako  ekscesowy wyraz sztuki współczesnej, - przyjdzie kolej na świątynię, nie sądziliśmy jednak, że dotknie to duchowej stolicy Ojczyzny i to za naszych dni.

Czytaj całość...
<< Start < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnia >>

Wyniki 82 - 90 z 218

         RORATY

dziecko_na_roraty.gif

Kolorowanki adwentoweDzisiaj jest:
13 Grudnia 2017
Środa
Imieniny obchodzą:
Lucja, Łucja,
Otylia, Włodzisława
Do końca roku zostało 19 dni.
Rycerze Kolumba
level0_logo.gif


diecezja_m.gif

biblia.png

serwispapieski_2.png 

Gościmy
Aktualnie jest 54 gości online
Statystyka
Użytkownicy: 43
Newsy: 1467
Odnośniki: 18
odwiedzających: 3048309
Logowanie
Login

Hasło

Zapamiętaj mnie
Nie pamiętasz hasła?