logo image
STRONA GŁÓWNA
SANKTUARIUM
PARAFIA
MUZEUM
GALERIA
CZYTELNIA
OGŁOSZENIA
PORZĄDEK MSZY ŚWIĘTYCH
Kancelaria
wtorek
9.00 - 10.00
środa
pół godziny
po wieczornej Mszy św.
sobota
9.00 - 10.00


logo image

<logo image

logo image
STRONA GŁÓWNA
Wzrastamy w WIERZ(Ż)E PDF Drukuj E-mail

W ubiegłym roku 2012 rozpoczęliśmy w naszym Sanktuarium budowę wieży, której wysokość wraz z krzyżem osiągnie 43 metry. W historii Kościoła wieża łączyła w sobie element praktyczny i symboliczny. Do dzisiaj wieża jest znakiem skłaniającym do podniesienia w górę myśli i serca, aby osiągnąć niebo. Wieża także mówi nam o miejscu, które Bóg wybrał na ziemi, aby zamieszkać pośród ludzi. Na wieży umieszcza się również dzwony, które ogłaszają ważne wydarzenia i wzywają do zgromadzenia się na wspólną liturgię i modlitwę. Ta wieloraka symbolika jest zachowana również w naszej budowli. Najpierw wieża, która ma być religijnym znakiem (zwieńczonym krzyżem) widocznym z daleka i wskazującym pielgrzymom drogę do celu. Wieża jest orientowana na miejsce męczeństwa Bł. Ks. Jerzego Popiełuszki i duchowo łączy tamę ze świątynią, która jest sercem Sanktuarium. „Święte dążenie w górę”, wspinanie się po stopniach wzwyż, od jednej platformy do drugiej, aż do szczytu wieży – sięgającego samego nieba, to nieustanne dążenie człowieka i symbol świętej wymiany tzn. Boga, który kocha zawsze jako pierwszy, działa jako pierwszy i jest niedościgły w hojności udzielanej łaski oraz trudu i wysiłku człowieka. Nasza wieża będzie smukła, strzelista ku niebu, kierując wzrok patrzących w górę. Jej przeszklenie sprawi, że podświetlona wieczorem snopem światła przebijać się będzie ku niebu. Jej ukoronowanie stanowić ma platforma widokowa, dostępna dla pielgrzymów, do której prowadzą schody i 8 osobowa winda, łącząca kondygnacje: muzeum, kościoła i balkonu widokowego.

Symboliczność wieży, ale także jej usytuowanie wyraża kolejne „zadanie” Sanktuarium: czuwanie nad bezpieczeństwem mieszkańców, a w razie zagrożenia staje się ostatnim bastionem i schronieniem. „Ty jesteś dla mnie obroną, wieżą warowną przeciwko wrogowi”(Ps 61,4). Tak jak Maryja: „Wieża Dawidowa”, „Wieża z kości słoniowej”, tak Bł. Ks. Jerzy staje się przez promieniowanie łaski wieżą obronną samego Boga i ucieczką dla ludzi doświadczanych i w niebezpieczeństwie ducha. Iglicę wieży stanowić będzie duży, podświetlany krzyż(nawiązujący kształtem do tego na kościele). W nawiązaniu do kształtu całego Sanktuarium, stanie się lampą oświetlającą drogi naszego życia(Ps 119,105), miejscem szczególnie wybranym i prowadzącym ku Bogu.

Obecnie dzięki łasce Bożej wybudowaliśmy 25 metrów wysokości wieży licząc od poziomu piwnic. Budowla jest bardzo skomplikowana, pracochłonna i precyzyjna, stad prosimy o nieustającą modlitwę w intencji naszej budowy, firmy budowlanej INBUD i ofiarodawców. Składamy serdeczne podziękowanie wszystkim parafianom wspomagającym budowę, przybywającym do Sanktuarium pielgrzymom oraz innym ofiarodawcom z kraju i z zagranicy. Szczególne podziękowania należą się Ks. George`wi i przyjaciołom z USA.

                                                                                               o.Świerad M. Pettke CCG

GALERIA

 

 

Zmartwychwstanie PDF Drukuj E-mail
">P
Świadectwa o św. Janie Pawle II PDF Drukuj E-mail
">J
IV ROCZNICA BEATYFIKACJI KS. JERZEGO POPIEŁUSZKI PDF Drukuj E-mail
dsc_7415_kopia.jpg

6 czerwca uczciliśmy w Sanktuarium IV Rocznicę Beatyfikacji Bł. Ks. Jerzego Popiełuszki

W świetle Jubileuszu 30 Rocznicy Męczeńskiej Śmierci Bł. Ks. Jerzego Popiełuszki, w 58 rocznicę śmierci o. Józefa Jana Litomiskiego założyciela Zgromadzenia Braci Pocieszycieli z Getsemani, uczciliśmy IV rocznicę beatyfikacji bł. ks. Jerzego Popiełuszki. Z tą rocznicą zbiegła się kanoniczna wizytacja naszej parafii przez Pomocniczego Biskupa Diecezji Włocławskiej  Stanisława Gębickiego połączona z udzieleniem sakramentu bierzmowania naszej młodzieży
Czytaj całość...
Trzy kolorowe aniołki. PDF Drukuj E-mail

aniolkichoinka36178.gif

 TRZY KOLOROWE ANIOŁKI

Archanioł Gabriel był zachwycony. Wszystkim aniołom stróżom przekazał należne polecenie. Rano aniołki świętego Mikołaja wstały ze snu, przebudzone pierwszymi promykami wschodzącego słońca, gdy się dowiedziały, jaka je robota czeka, w czym mają pomagać aniołom stróżom, aż zatrzepotały z radości skrzydełkami.

Czytaj całość...
<< Start < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnia >>

Wyniki 1 - 9 z 156
Dzisiaj jest:
27 Maja 2019
Poniedziałek
Imieniny obchodzą:
Beda, Izydor, Jan,
Juliusz, Lucjan,
Magdalena, Radowit
Do końca roku zostało 219 dni.
Siła różańca
croppednowennapompejanska.jpg
Rycerze Kolumba
level0_logo.gif


diecezja_m.gif

biblia.png

serwispapieski_2.png 

Gościmy
Aktualnie jest 24 gości online
Statystyka
Użytkownicy: 43
Newsy: 1422
Odnośniki: 18
odwiedzających: 3940598